Kalpošanas nozares

Mēs cenšamies sniegt cilvēkiem palīdzību visdažādākajās dzīves grūtībās un arvien priecājamies par katru palīgu un brīvprātīgo, kurš ir gatavs iesaistīties, ziedot savu laiku un pievienoties mums šajā svētīgajā darbā.

Pusceļa māja

Rīgā, Latgales priekšpilsētā atrodas PA Rīgas 2.korpuss (draudze). Korpuss atrodas rajonā, kurā jau ilgu laiku dzīvo dažādu tautību cilvēki, tādēļ dievkalpojumi draudzē notiek krievu valodā. Korpusa misija ir praktiskā evaņģelizācija – vienkāršā valodā pasniegta vēsts, plaši izvērsta praktiskā kalpošana un vispusīga palīdzība trūcīgajiem un bezpajumtniekiem.
 

Savā kalpošanā draudzes vadītāji bieži sastopas ar cilvēkiem, kas, pateicoties draudzes atbalstam ir izkļuvuši no dziļām atkarībām un saskatījuši jēgu dzīvē balstītu uz Kristus mīlestību, bet viņu dzīves apstākļi tika ātri nemainās. Lai arī cilvēku ieradumi ir mainījušies, dzīves apstākļi paliek tādi paši – liels trūkums un nereti pat dzīve uz ielas. Lai sniegtu šiem cilvēkiem iespēju pakāpties soli tuvāk pretim cilvēka cienīgiem dzīves apstākļiem un neļautu atkrist atpakaļ, draudzes ēkas otrajā stāvā ir izveidots neliels rehabilitācijas centrs „Pusceļā uz mājām”.

Tajā ir dota iespējas īslaicīgi uzturēties 10 bez pajumtes palikušiem cilvēkiem. Centrā ir pieejamas divvietīgas vai vienvietīgas istabiņas, virtuve, dušas, trenažieru zāle.

 
Centra iemītnieki sev doto iespēju ar prieku atmaksā palīdzot draudzes praktiskajā kalpošanā – zupas virtuvē, drēbju izdalē, apkaimes uzkopšanā. Centra iedzīvotājiem ir dota iespēja sakārtotā un atbalstošā vidē mācīties, meklēt darbu un atjaunot attiecības ar radiniekiem.

Kalpošana ģimenēm

Ģimene ir pirmā vieta, kurā bērni mācās veidot attiecības, uzzina par dzīves vērtībām un apgūst nepieciešamās iemaņas. Tādēļ Pestīšanas armija lielu uzmanību velta, lai palīdzētu saglabāt un atbalstīt ģimenes – gan lielus un mazus bērnus, gan jauniešus un vecākus, kas ir nokļuvuši dažādās dzīves situācijās.

Kopš 1990.gadu sākuma, kopš Pestīšanas armijas darbības Latvijā atjaunošanas organizācija veica nozīmīgu kalpošanu ielas bērniem Rīgā, sagādājot vairākiem bērniem iespēju dzīvot drošā un pilnveidojošā vidē. Gadu laikā, mainoties situācijai un vajadzībām, mainījās arī PA sniegtā palīdzība un atbalsts ģimenēm. PA darbu šo gadu laikā novērtē arī valsts iestādes un pašlaik vairākas PA institūcijas kā sociālo pakalpojumu sniedzējas sadarbojas ar vietējām pašvaldībām.
Pašlaik PA darbojas vairāki centri, kas sniedz sociālo pakalpojumu pašvaldībām: Skangaļu muižas Bērnu atbalsta un sociālas aprūpes centrs; Skangaļu muižas Krīzes centrs; Dienas aprūpes centrs bērniem „Patvērums” Rīgā. Tāpat PA vada vairākus projektus bērnu, jauniešu un visas ģimenes atbalstam: Mūzikla skola; Galdniecības darbnīca bērniem Liepā. Papildus šiem sociālajiem pakalpojumiem, vietējās PA draudzēs notiek dažādi pasākumi, aktivitātes un nodarbības bērniem un jauniešiem.

Palīdzība grūtībās

Pestīšanas armijā mūs motivē ticība Jēzum. Mēs ticam, ka svarīgi ir rūpēties par ikvienu cilvēku, nevienu nediskriminējot. Cilvēks dzīvē var piedzīvot dažādas situācijas – izjūk ģimenes, atkarības, zaudētas mājas vai dziļa nabadzība. Pašlaik Latvijā daudz cilvēku piedzīvo ļoti grūtus dzīves apstākļus. Mēs vēlamies palīdzēt pēc iespējas vairāk cilvēkiem ar tiem līdzekļiem, kuru Dievs mums ir dāvājis.

Pestīšanas armija ir organizācija ar daudzu gadu pieredzi visā pasaulē darbā ar cilvēkiem, kas dzīvo trūkumā un ir sabiedrības atstumti. Mēs cenšamies sniegt praktisku palīdzību un padomu. Mēs ticam, ka attiecības ar Jēzu nes pozitīvas pārmaiņas cilvēka dzīvē, un mēs esam gatavi dalīties mūsu liecībā ar cilvēkiem, kas vēršas pie mums. Bet mēs nevienam neuzspiežam reliģiju un esam gatavi palīdzēt ikvienam ar visu, kas ir mūsu spēkos.
Šajā mājas lapas daļā jūs varat aplūkot dažādos veidus, kā mēs cenšamies palīdzēt cilvēkiem Latvijā. Kā redzēsies, mēs lūkojam sniegt atbalstu dažāda vecuma cilvēkiem dažādos dzīves apstākļos.

Seniori

Viena no aktivitātēm ir mājsavienība, tā ir sadraudzības grupa, kuras mērķis ir mudināt sievietēs kristīgo vērtību rašanos un pilnveidošanās. Mājsavienība ar tās četrkārtīgo uzdevumu – pielūgsme, sadraudzība, izglītošana un kalpošana – spēcina un pilnveido sievietes visā pasaulē.

Ruta Alvika, ilggadēja Iecavas korpusa biedre, par savu pieredzi mājsavienības grupā raksta:


Iecavas Pestīšanas armijas mājsavienību iepazinām jau tālajā pagājušā gadsimta 80tajos gados, kad Iecavā ieradās no tālienes, Zviedrijas, Ruta Hansena. Tai laikā, kad sākās atmoda, arī te Iecavā ļoti trūka aktivitātes. PA sāka piedāvāt dažādas aktivitātes un palīdzēt cilvēkiem. Mums visiem tajā laikā trūka saikne ar Dievu, un to mēs varējām šeit atrast. Viss sākās: mīļi dievkalpojumi, skaistas dziesmas Dievam. Sākās arī mājsavienības sapulces, kas arī šeit bija kaut kas jauns, bet gribētāji uz to nebija jāmudina. Tās bija jaukas kopā būšanas pēcpusdienas ar pašu taisītiem cienastiem, ļoti vienkāršām, bet garšīgām pašu mājās taisītām maizītēm un kūciņām. Mēs kopā šuvām, izšuvām, adījām zeķēm papēdīšus un daudz ko citu. Jauks, draudzīgs kolektīvs un tā jaukā dziedāšana, kas skan vēl šodien.
Vispār ar vadītājiem mums ļoti veicies. Mums bija talantīga rokdarbu skolotāja, kas mēģināja visādas radošas lietas mums iemācīt. Ļoti palīdzēja mācīšanās par Dieva Vārdu, jo mēs neko daudz par Bībeli nezinājām. Liels paldies jāsaka visiem, kas mums izskaidroja Bībeli. Dieva Vārds mūs pavada ik dienu. Mājsavienības nodarbībās prāta asināšanai tika risināti dažādi rēbusi, mīklu minēšanas, atjautības uzdevumi un krustvārdu mīklas. Tā visa pamatā bija Bībeles tēmas, kur varēja likt lietā iegūtās zināšanas.
Šādi jauki pasākumi notiek arī šodien. Mūsu pulks ir sarucis, bet jāsaka paldies visiem vadītājiem, kas centušies mūs saliedēt un organizē mums brīnišķīgas mācību stundas. Pie mums ciemos nāk dažādi cilvēki no draudzes un ārpus tās, kas ar savu māksliniecisko izdomu māca mums veidot dekorus no dažādiem izejmateriāliem. Man tas viss liekas ļoti interesanti un visas šīs aktivitātes pavada arī garšīgas uzkodas, ko mums gatavo mūsu lieliskā pavārīte. Esmu pateicīga visiem ciemiņiem, kas atbrauc, ziedo savu laiku mūsu priekam un zināšanām. Mūžu dzīvo, mūžu mācies. Es to augsti novērtēju. Būsim stipri ticībā, kurā esam mācīti, lai dzīvojam ar prieku un sirds mieru.

„Māci man darīt pēc tava prāta, jo Tu esi mans Dievs, tavs labais gars, lai vada mani pa taisnu ceļu” (Ps 143)

Palīdzība ārkārtas situācijās

Pestīšanas armija visā pasaulē plaši palīdz nelaimju seku likvidēšanā ārkārtas situācijās. Arī Pestīšanas armija Latvijā plāno izveidot grupu „Palīdzība ārkārtas situācijās” ar mērķi atbalstīt ugunsdzēsējus glābējus viņu darbā, kā arī piedāvāt tūlītēju palīdzību nelaimē nonākušajiem.

Inga Vintere
VUGD Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja


.. Lai labāk vairāk uzzinātu par ugunsdzēsēju glābēju darbu un sadarbības iespējām Pestīšanas armijas pārstāvji Pestīšanas armijas Sociālā centra vadītājas, leitnantes Aldonas Vaineiķes vadībā, viesojās VUGD Rīgas reģiona pārvaldes 10. un 7. daļā. Uzzinot vairāk par ugunsdzēsēju darbu un darba apstākļiem, viņi jau brauca ciemos ar dāvanām – dīvāns, veļas mazgājamā mašīna, veļas žāvētājs, ledusskapis utt.
Viena no iespējām par sadarbību bija piedāvājums, ka ilgstošu ugunsgrēku vai glābšanas darbu laikā, Pestīšanas armija varētu arī parūpēties par tējas vai pusdienu piegādāšanu notikuma vietā. Lai pārliecinātos, vai puišiem garšos piedāvātais ēdiens, Pestīšanas armijas darbinieki arī ieradās daļā ar pusdienu maltīti, kādu viņi varētu vajadzības gadījumā nogādāt negadījuma vietā.
Sadarbības iespējas vēl tiek meklētas, jo Pestīšanas armijas darbinieki vēlas palīdzēt, saprotot, ka bīstamās situācijās ir jāievēro drošība, nedrīkst traucēt. Tādēļ, lai notikuma vietā visi varētu atpazīt, kas ir šie cilvēki, kuri vēlas palīdzēt, ir arī izveidotas īpašas atpazīšanas zīmes.
Tāpat Pestīšanas armijas darbinieki ir gatavi palīdzēt pēc negadījuma cietušajiem, gan psiholoģiski, gan sagādājot pirmās nepieciešamības lietas. Iespējams, ka ikdienā sadzīvē, vai, veicot darba pienākumus, uzzināt par slimiem, veciem, bezpalīdzīgiem cilvēkiem, kuriem būtu nepieciešama kāda palīdzība, varat par to informēt Pestīšanas armijas darbiniekus, kuri nelaimē nonākušo cilvēku nepametīs nelaimē.

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Vai Tev nepieciešama aizlūgšana?