Pestīšanas armijas Zviedrijas un Latvijas teritorija
Biežāk uzdotie jautājumi / Lapas karte / Kontakti /

Cilvēki grūtībās

Sociālais darbs Pestīšanas armijā

Viens no Pestīšanas armijas motto ir „Sirdi Dievam un roku cilvēkiem.” Pestīšanas armijā notiek ne tikai garīgs darbs, bet attīstīta ir arī plaša sociālā darbība. Zupas virtuves darbojas astoņās Latvijas vietās, kur vairākas reizes nedēļā tiek paēdināti apmēram 100 cilvēku dienā. Pestīšanas armija sadarbojas ar vietējām pašvaldībām, kā arī fonda „Ziedot” rīkoto projektā „Kopgalds” un Borisa un Ināras Teterevu fonda projektā „Maizes rieciens”. Tas ir devis iespēju pagājušajā gadā pasniegt 103 863 siltas pusdienas trūcīgajiem, kā arī sagatavot 4 101 pārtikas pakas un iepriecināt ģimenes visā Latvijā. Ļoti daudzām ģimenēm siltas pusdienas un pārtikas pakas ir vienīgais veids, kā sagādāt pārtiku sev un bērniem. Pestīšanas armijas korpusos notiek arī drēbju izdale, kur cilvēki var saņemt drēbes un apavus. Pateicoties citu cilvēku ziedotajām mēbelēm ir iespēja iepriecināt tos, kam šīs mēbeles ir nepieciešamas un naudas to iegādei nav. Dažos Pestīšanas armijas centros ir iespēja nomazgāties dušās un pieejamas veļas mazgājamās mašīnas. Tiek apmeklētas arī slimnīcas un cietumi, kā arī tiek veiktas mājas vizītes.

statistika

Diagrammmās ir attēlots kopējais izdalīto zupas virtuves porciju skaits Pestīšanas armijā Latvijā, kā arī parādīts, cik pārtikas pakas ir tikušas izdalītas sākot no 2010. gada.
Par iespējām atbalstīt šo darbu var uzzināt šeit.
Vairāk informācijas par dažādām palīdzības saņemšanas iespējām uzziniet sev tuvākājā Pestīšanas armijas korpusā vai sociālajā centrā.