Pestīšanas armijas Zviedrijas un Latvijas teritorija
Biežāk uzdotie jautājumi / Lapas karte / Kontakti /

Atbalsts ģimeņu saimes galdam

Pestīšanas Armijas Bauskas korpuss iesaistās labdarības projektā „ Paši darām, palīdzam sev Bauskas novadā”

Velta Udarska , PA Bauskas korpusa vadītāja, kapteine.
Tā kā viens no kristīgas organizācijas „Pestīšanas Armijas” (PA) darbības moto ir „Sirdi – Dievam, roku – cilvēkiem” , mums ļoti svarīgs ir sociālais darbs .
Bauskas korpusā kalpoju trešo gadu, allaž domājam, par palīdzību vietējiem iedzīvotājiem, piemēram, trīs reizes nedēļā nodrošinot labdarības zupas virtuvi, kas atvērta trešdienās ,ceturtdienās , piektdienās no plkst. 13 līdz 14, kad gaidīts ikviens ,kam nepieciešams atbalsts. Tādēļ arī, kad pamanīju iespēju piedalīties Borisa un Ināras Teterevu finansētajā projektā „Pats savam saimes galdam”, nekavējos rakstīt pieteikumu.
„Bet, kas dod sēklu sējējam un maizi ēdējam, tas arī dos un vairos jūsu sēju un liks pieaugt jūsu taisnības augļiem…”
(BĪBELE, 2. KORINTIEŠIEM 9:10)

Iedot cilvēkiem „makšķeri”

Šis projekts Latvijas mazāk pārtikušām ģimenēm sniedz iespēju un mudinājumu pašu rokām veikt zemkopības darbus pārtikas sagādāšanai savam saimes galdam, nodrošinot ar sēklām, stādiem, un citu nepieciešamo – iedod cilvēkiem „makšķeri”, lai paši tālāk darbotos, zinot, ka ir stipra aizmugure.
Teterevu projektā PA Bauskas korpuss guva finansējumu mūsu projektam „Paši darām, palīdzam, sev Bauskas novadā” – 1500 eiro.
Projekta dalībnieki ir personas ar zemiem ienākumiem, daudziem no viņiem ir trūcīgā vai maznodrošinātā statuss ,kādiem arī nav šī statusa, jo ir pāris eiro virs noteiktā iztikas minimuma. Dalībnieku vidū ir otrās un trešās grupas invalīdi, daudzbērnu ģimenes, ar abiem vai vienu vecāku.
Par projekta naudu sagādājām sēklas, dēstus un arī augļu kokus, un ogulājus jo šādiem pirkumiem vairākām ģimenēm grūti atlicināt naudu pavasarī vai rudenī, jo bērniem ir ekskursiju laiks skolā un rudenī tie atkal jāpoš skolai.
Ar šī projekta palīdzību sniedzam ģimenēm un atsevišķiem cilvēkiem iespēju pašiem izaudzēt dārzeņus un saknes. Augļu kociņu un ogulāju stādīšana ir atbalsts ilgtermiņā, var palīdzēt gan sezonāli, gan rudens un ziemas mēnešos, baudot pašu izaudzētu ogu ievārījumu. Tas atvieglo ģimenes budžetu. Ģimenēm ar bērniem tas ir arī kopā pavadīts laiks un tiešs vecāku piemērs bērniem dzīves prasmju apguvē. Lai izaudzēto varētu lietot rudens un ziemas mēnešos, sniegsim iespēju iegādāties arī konservēšanai nepieciešamo – burku vāciņus , cukuru, sāli, eļļu u.c. Projekta dalībnieki paši izvēlas, kas vairāk vajadzīgs.

Sēklas, stādi, augļu koki

Pašlaik projekts „Paši darām, palīdzam sev Bauskas novadā” tiek realizēts piecās vietās Bauskas novadā – Bauskas pilsētā un Ceraukstes, Codes, Īslīces un Mežotnes pagastā.
Iesaistītas ir 25 ģimenes un 25 individuāli iedzīvotāji.
PA Bauskas korpusā un pagastu pārvalžu telpās tika rīkotas ievadlekcijas, kurās ieinteresētie cilvēki uzzināja par projekta norisi un aizpildīja anketas ar vēlamo stādāmo materiālu. Katra ģimene šajā projektā ieguvusi stādāmo materiālu un sēklu ap 20 – 30 eiro vērtībā, ap 10 eiro konservēšanas vajadzībām.
Dalībnieki ir paši izvēlējušies, ko viņi audzēs. Nopirktas dažādas sēklas – kopsummā 189 eiro ( bietes, burkāni, rutki, kāļi, saldie zirnīši, pupiņas, salāti, redīsi u.c.), stādi par 193 eiro (āra un siltumnīcas tomāti , paprika, siltumnīcas gurķi, agrie kāposti, vidējie u.c) un par 368 eiro augļu koki (ābeles, bumbieres , plūmes, ķirši un ogu krūmi – upenes , krūmmellenes).
Tagad strādāsim, lai no sēklām un dēstiem gatavojas un vairojas raža!

Iesaistās arī kurmenieši Vecumnieku novadā

• Borisa un Ināra Teterevu fonda atbalstu guvusi arī Vecumnieku novadā biedrībā „Kurmenes viļņi” ar projektu „Esmu saimnieks Leišmalē2”, informē Diana Bogdanova , Tetervu fonda labdarības projektu vadītāja.
• Projekts Kurmenē dod iespēju ģimenēm, kurām trūkst prasmju vai resursu, pašu spēkiem sagādāt pārtiku savas saimes galdam. Organizācija darbos iesaista deviņas Kurmenes pagasta ģimenes. Tās saņem sēklas un stādus , darbarīkus, mēslojumu un citas nepieciešamās lietas, kā arī rezultātam tik svarīgās konsultācijas dārzkopībā un konservēšanā.

Laikraksts “Bauskas dzīve”
04.06.2019.