Pestīšanas armijas Zviedrijas un Latvijas teritorija
Biežāk uzdotie jautājumi / Lapas karte / Kontakti /

General 2018

Savas vizītes laikā Latvijā viņš tiksies ar Latvijas amatpersonām, Tirdzniecības kameru pārstāvjiem un vairāku valstu vēstniekiem, lai pārrunātu, kā Pestīšanas armija var labāk kalpot un būt noderīga vietējai sabiedrībai.
Ģenerālis arī apmeklēs Pestīšanas armijas centrus Rīgā – dienas centru bērniem “Patvērums”, Rīgas sociālo centru un Rīgas 1. un 2. korpusu. Ikviens ir aicināts piedalīties dievkalpojumā 18.aprīlī plkst. 18.00 Rīgā.
Ģenerālis Andre Kokss ir dzimis 1954. gadā, kad viņa vecāki – Pestīšanas armijas virsnieki – kalpoja Zimbabvē. Viņš ir dzimis Āfrikā, viņa tēvs ir anglis un mamma- šveiciete, tādēļ darbs starptautiskā vidē un dažādās kultūras viņam nav svešs.
Ģenerālis Andre Kokss tika iesvētīts par virsnieku (mācītāju) Pestīšanas armijā pirms 38 gadiem. Šajā laikā viņš kalpojis vairākās pasaules valstīs un veicis dažādus norīkojumus Šveicē, Zimbabvē, Somijā un Igaunijā, Dienvidāfrikā un Lielbritānijā. Kopš 2013. gada viņš darbojās Pestīšanas armijas Starptautiskajā štābā. Šie kalpošanas gadi ir padziļinājuši viņa pārliecību, ka “lai arī cilvēki netiek glābti darbu dēļ, mūsu ticībai ir jāparādās ikdienas dzīvē. Mēs nevaram izbēgt no realitātes, ka ticība un uzvedība ir saistītas nesaraujamā saiknē. Darbiem un uzvedībai jāiet roku rokā, lai ticība būtu patiesa un jēgpilna.”
2013. gada 3. augustā viņš tika ievēlēts par divdesmito Pestīšanas armijas starptautisko vadītāju. Pestīšanas armijas Ģenerālis ir draudzes starptautiskais vadītājs, kā galvenais uzdevums ir iedvesmot un iedrošināt draudzes biedrus, kā arī noteikt, kādā virzienā būtu jāattīstās un jāvirzās draudzei turpmāk. Šo kalpošanu viņš veic kopā ar savu sievu komisāri Silviju Koksu, kas ir atbildīga par sieviešu kalpošanu Pestīšanas armijā visā pasaulē.
Ģenerālis par nākotnes skatījumu ir teicis:
Es sapņoju par dedzīgu, efektīvu un prieka pilnu Armiju, kuras saknes un pārliecība ir Dieva Vārdā, un kas atrodas uz ceļiem.
Es sapņoju par Armiju, kas patiesi atspoguļo Jēzus prātu, kalpojot nabagajiem un atstumtajiem.
Es sapņoju par Armiju, kas sākot no vadības dara tā, kā tā māca par Armiju, kas redzami apspoguļo Valstības vērtības.
Es sapņoju par Armiju, kas novērtē jauniešus un ka tā ir vieta, kur jaunieši var brīvi izteikties.
Es sapņoju par Armiju, kam ir atbilstošas un mūsdienīgas administratīvas struktūras, par Armiju, kas ir daudz efektīvāka finanšu un materiālo resursu izmantošanā.
Es sapņoju par Armiju, kurā visas kultūras tiek vienlīdzīgi pieņemtas caur garīgām saitēm, kas mūs vieno.
Es sapņoju par Armiju, kas pretojas atkarību kultūrai.
Ar šo vēsti Ģenerālis Andre Kokss šajā gadā jau ir viesojies Indijā un vairākās Āfrikas valstīs, tai skaitā arī dzimtajā Zimbabvē. Tieši pirms brauciena uz Latviju, Ģenerālis aprīlī apmeklēs Somiju un Igauniju. Savu braucienu pēc Latvijas viņš turpinās Zviedrijā, Šveicē, Ungārijā un Austrijā. Ģenerālis Andre Kokss ir sestais Pestīšanas armijas ģenerālis, kurš apmeklējis Latviju.
Ikviens ir aicināts 2018.gada 18.aprīlī plkst. 18.00 uz dievkalpojumu Pestīšanas armijas Rīgas 1. korpusā Bruņinieku ielā 10a, kurā svētrunu teiks Ģenerālis Andre Kokss.
https://www.salvationarmy.org/thegeneral/biography