Pestīšanas armijas Zviedrijas un Latvijas teritorija
Biežāk uzdotie jautājumi / Lapas karte / Kontakti /

Tev ir vajadzīgs Dievs. Jeļenas Veselovas liecība

Mūsu ceļš pie Dieva sākās 1994. gadā. Ģimenē nesen bija ienācis mūs jaunākais dēls. Tas bija ļoti grūts laiks visās dzīves jomās. Ģimenē piedzīvojām finansiālu krīzi, un līdz ar to arī pasliktinājās attiecības ar vīru. Pat sākām domāt par šķiršanos. Šķita, ka vairs nespēsim izkļūt no šīs situācijas, un sapratām, ka kaut kas ir radikāli jāmaina, bet nezinājām, kā no tā visa izkļūt. Tad mans vīrs satika kādu senu paziņu, kas viņa pateica tikai vienu frāzi: “Tev ir vajadzīgs Dievs,” un uzaicināja manu vīru uz draudzi. Viņš aizgāja uz draudzi, un pēc mēneša arī es ar abiem dēliem (jaunākajam bija tikai 3 mēneši) devos uz dievkalpojumu. Kopš tās dienas sākās mūsu ceļojums ar Dievu.
Jā, ne vienmēr tas bija viegls ceļš. Kā teica K. Kulmane: “Kristietība – tā nav viegla pastaiga pa pludmali.” Bet Dievs ir darījis tik daudz brīnumu mūsu dzīvē. Pirmkārt, Dievs atjaunoja attiecības ģimenē. Esam laulībā jau 32 gadus, un ar katru gadu arvien labāk saprotam, ko nozīmē būt vīram un sievai, vienai miesai. Dievs palīdzēja mums izķepuroties no naudas grūtībām.
Mūsu dzīve uzlabojās, tādēļ solījāmies vienmēr palīdzēt arī apkārtējiem. Tā bija mūsu sirds dziļākā vēlēšanās. Ir liela laime, ka tu spēj pastiept roku pretim tiem, kam vajadzīga palīdzība. Tā ir pilnīga patiesība – svētīgāk ir dot, nekā ņemt. Tā bija mūsu izdevība ne tikai palīdzēt, bet arī stāstīt par Dievu.
Kādu dienu sastapāmies ar kādas invalīdu biedrības pārstāvjiem, kur bija gan pieaugušie, gan bērni. Palīdzot viņiem, mēs visu laiku atkārtojām – izeja ir! Dievs ir atbilde uz visiem jautājumiem. Mēs liecinājām par to, ko Dievs ir darījis mūsu dzīvē.
19 gadus mēs ik dienas kalpojām draudzē. Šajā laikā mēs iepazināmies ar Pestīšanas armiju. Pestīšanas armijas kalpošanas moto iekrita mūsu sirdī: “Kamēr sievietes raudās tā, kas tas notiek tagad, es cīnīšos! Kamēr bērni cietīs badu tā, kas tas notiek tagad, es cīnīšos! Kamēr vīri nokļūst cietumā, iziet ārā un atkal nokļūst cietumā tā, kas tas notiek tagad, es cīnīšos! Es cīnīšos līdz pašam galam!” Viljams Būts.
Šie vārdi tik spēcīgi aizskāra manu sirdi. Tas bija tas, par ko tik daudz mājās bijām runājuši, tādēļ nolēmām kalpot Pestīšanas armijā. Kad lēmums un aicinājums nāk no Dieva, ieslēdzas visas zaļās gaismas.
Šodien mēs kalpojam Jelgavā. Dievs dāvāja mums draudzes māju pašā pilsētas centrā. Tas ir liels brīnums. Tagad desmitiem cilvēku nāk uz draudzi, un Dievs patiešām maina cilvēku dzīves – sarežģītas situācijas, lielas atkarības, ieslodzījumus. Cilvēki maina dzīvi, atrod darbu, integrējas sabiedrībā. Daudzi kalpo draudzē. Mums, kalpotājiem, nav lielāka prieka, kā redzēt Dievu darbojamies cilvēku dzīvē.
Jau 23 gadus esam ticīgi cilvēki, un Dievs tik daudz reižu ir parādījis savu mīlestību, žēlastību, pacietību un žēlsirdību. Viņš ir mans vairogs. Esmu pateicīga par ikvienu cilvēku, ko Viņš ir aicinājis draudzē. Izjūtu to, kā lielu godu, ka mana ģimene var kalpot Dievam un Viņa tautai.