Pestīšanas armijas Zviedrijas un Latvijas teritorija
Biežāk uzdotie jautājumi / Lapas karte / Kontakti /

Jubileju klusi aizvadot

18. novembrī kopā ar Latvijas Republikas proklamēšanas dienu savu jubileju klusi aizvadīja arī Pestīšanas armija Latvijā. Šobrīd savus gadus skaitam no 1990. gada, kad Pestīšanas armija atsāka savu kalpošanu šeit Latvijā, lai arī sākotnēji darbu aizsākām vien 5 gadus pēc mūsu valsts dzimšanas, 1923. gadā, uzsākot darbu Rīgā un Jelgavā. 1940. gadā līdz ar brīvas Latvijas pastāvēšanu pārtrūka arī Pestīšanas armijas kalpošana, atstājot vien kvēlu sapni cilvēku sirdīs, ka reiz viss zaudētais atgriezīsies. Un nu jau 26 gadus kalpojam atkal brīvā Latvijā.
Katrs gads atnes ko jaunu – gan pārbaudījumus, gan svētības. Atskatoties uz aizvadīto gadu, Pestīšanas armijas dzīvē redzamas daudz, daudz svētības. Gadu aizsākām ar jauno reģionālo vadītāju ierašanos – majoriem Robertu un Annu Mariju Tuftstromiem, kas Latvijā kalpos 3 gadus, gan pieņemot svarīgus lēmumus par darbību Latvijā, gan pārstāvot mūs Zviedrijā teritorijas štābā un Anglijā starptautiskajā štābā. Viņi ir Pestīšanas armijas virsnieki no Zviedrijas ar pieredzi misijas darbā Ruandā, bet šobrīd gatavi sevi ziedot kalpošanai cilvēkiem Latvijā. Līdz ar reģionālajiem vadītājiem Pestīšanas armija Latvijā ieguva arī divus jaunus kadetus – cilvēkus, kas nolēmuši savu dzīvi veltīt kalpošanai līdzcilvēkiem, kļūstot par Pestīšanas armijas virsniekiem. Virsnieks pamatā ir draudzes vai kādas konkrētas kalpošanas jomas vadītājs. Gints un Revita Rodionovi savu ceļu aizsāka Pestīšanas armijas Saldus draudzē, kur viņi vadīja pielūgsmes vakarus, lūgšanu vakarus un ar laiku arī svētdienas dievkalpojumus. No šī gada sākuma šos pienākumus viņi sāka pildīt Rīgas 1. korpusā, Bruņinieku ielā 10a. Arī jūs esat laipni aicināti pievienoties otrdienās, plkst. 18:00 pielūgsmes vakarā vai svētdienās, plkst. 11:00 dievkalpojumā.
Šajā gadā ir sanācis nostiprināt Pestīšanas armijas darbību Jelgavā. 1923. gadā Jelgava bija pirmā vieta, kur aizsākās Pestīšanas armijas kalpošana, bet tā nu sanāca, ka otrās brīvvalsts laikā kalpošanu tur izdevās atsākt vien 2014. gadā. Šogad īrētās telpas tika aizstātas ar savu ēku, kas dos iespēju darbu izvērst gan caur sociālu palīdzību pilsētas trūcīgajiem, gan caur garīgo darbu pie cilvēku sirdīm.
Mazliet citādāks ir stāsts par Liepas korpusu, kas savu kalpošanu Liepas pagastā veic jau 20 gadus. Viss ciemats zina zupas virtuves darbu, drēbju izdali, darbu kokapstrādes pulciņā un skolā ar bērniem. Kalpošana bija ļoti plaša, bet draudzes vadītāji Inga un Jānis Mucenieki zināja, ka var vēl vairāk, ja būtu pašiem savu telpu. Līdz šim dievkalpojumi tika noturēti Liepas bibliotēkā, bet zupas virtuve – dzīvoklī. Šogad 21. kalpošanas gads ir vainagojies ar savām lielām, gaišām telpām. Vēlam svētības un gudrību jauno iespēju izmantošanā!
Savu kalpošanu paplašināja arī Rīgas sociālais centrs, no īrētām telpām Avotu ielā pārceļoties uz Pestīšanas armijas galveno mītni Bruņinieku ielā 10a. 1940. gadā Pestīšanas armija uzcēla šo ēku, lai tā maksimāli kalpotu pilsētas vajadzībām, un šī sociālā kalpošana šādam sapnim ļauj aizvien vairāk piepildīties. Šajā pat ēkā atrodas arī dienas centrs bērniem “Patvērums”. Viņiem šis gads atnāca ar jaunu mājīgu virtuvi, kas ļāva uzsākt dzīves prasmju skoliņu, bērniem dodot iespēju apgūt mājās un vēlāk dzīvē tik ļoti noderīgās prasmes.
Ticam, ka arī mūsu valstij šis ir bijis svētībām bagāts gads un ka katra viena diena dod mums jaunus un jaunus iemeslus Dievam pateikties par visu, ko Viņš mums dāvā un visu pirms par to, ka esam viens otram.