Pestīšanas armijas Zviedrijas un Latvijas teritorija
Biežāk uzdotie jautājumi / Lapas karte / Kontakti /

Bauskas korpuss rīko turnīru dambretē

Pestīšanas armijas Bauskas korpusa rīkotajā otrajā atklātajā čempionātā piedalījās 16 dāmas un 24 kungi.
Sacensību ievadā Pestīšanas armijas (PA) Bauskas korpusa vadītāja leitnante Vineta Vanaga uzsvēta, ka dalībnieku galvenais uzdevums ir spēles aizvadīt pēc iespējas labāk. Sportisti bija ļoti dažādi – pie dambretes galdiņiem tikās gan Latvijas čempionātu godalgoto vietu ieguvēji, gan iesācēji.
Bērniem veicas labāk
Turnīrā 8. oktobrī bija pārstāvētas ģimenes – pie viena galdiņa sēdās tēvi un dēli, vecmāmiņa un mazmeitiņa. Atvases, kas regulāri trenējas un piedalās sacensībās, bija spēcīgākas par vecākiem.
Pieredzējušo dalībnieku grupā pārsteidza šahists Laimonis Katilavišs. Lai gan viņš atzina, ka šahs un dambrete ļoti atšķiras, vīru konkurencē L. Katilavičs piekāpās tikai Latvijas čempionāta trešās vietas īpašniekam Jānim Štālam un izcīnīja otro vietu. Trešajā vietā – Andris Vanags.
A. Vanags kopvērtējumā bija 12.vietā, viņa atvase Valdis Valters Vanags kopvērtējumā palika sestais, bet zēnu konkurencē ierindojās otrajā vietā. Zēnu grupā uzvarēja titulētais vecsaulietis Everts Rūdolfs Lepsis, trešais – Dāvids Avotiņš.
Jauniešu grupā šoreiz nepaveicās Vecsaules pamatskolas audzēkņiem: Leo Jonikāns bija piektais, Ardis Māskis – ceturtais. Pa pieciem punktiem bija četriem sportistiem, augstākais koeficents Denijam Vilhelmam Krauklim, kurš labākais jauniešu konkurencē un otrais kopvērtējumā. Otrais jauniešu vidū Reinis Štāls, trešais – Niks Naidžels Zeltiņš.
Apspēlē vecmāmiņu
Dāmu konkurencē uzvarētāju šoreiz noteica pieredze un uzmanība – ar sešiem punktiem veiksmīgākā bija baušķeniece Aija Elksnīte. Pārējām kundzēm cīņā ar jaunākajām dalībniecēm tik labi neveicās – otrā vieta sieviešu grupā Intai Rozenbergai, trešā Veltai Praškilēvicai, kas kopvērtējumā devītajā un desmitajā vietā.
Junioru grupu un kopvērtējumā cīņa par otro vietu notika starp Rundāles novada pārstāvēm Lindu Krūmiņu un Daci Degoli. Spēlē abām vienāds punktu skaits, D. Degole neizšķirti cīnījās ar vēl vienu rundālieti – jauno Amandu Opočkinu. D. Degolei trešā vieta kopvērtējumā un otrā junioru grupā. Trešā junioru grupā – Reina Janera.
Neizšķirts pret D. Degoli meiteņu grupā atnesa uzvaru A. Opočkinai. Aotrajā vietā viņas māsa Maruta Opočkina. Trešo vietu piešķīra trim sportistēm, jo visām vienāds punktu skaits un koeficients – Vecsaules pamatskolas audzēknei Evai Kublinskai, kā arī baušķeniecēm Keitai Enijai Platajai un Sabīnei Varnevičai. K. E. Platā panākumu izrāva, pēdējā kārtā pārspējot savu vecmāmiņu Intu Cipkaiti, kura uzvaras gadījumā būtu bijusi otrā sieviešu konkurencē.
Pasākuma noslēgumā godalgoto vietu ieguvēji saņēma balvas un diplomus no sacensību galvenā tiesneša Māra Berga. V. Vanaga pasniedza veicināšanas balvu kuplākajai ģimenei – Ratiņikiem, kurus pārstāvēja Mārtiņš, Jānis, Toms un Alekss. Turnīra dalībnieki atzina, ka šādas sacīkstes ir ļoti labas iesācējiem dambretistiem, ļaujot gūt pirmo pozitīvo pieredzi šajā sporta veidā.