Pestīšanas armijas Zviedrijas un Latvijas teritorija
Biežāk uzdotie jautājumi / Lapas karte / Kontakti /

Gaišais nams Āgenskalna ielā

Pārdaugavā, Āgenskalna ielā 3a Pestīšanas armijai pieder skaista, gaiša ēka, kura tika iegādāta 1997. gadā. Šajā namā 2000. gadā tika atklāta L.Gorkšas Bērnu un jauniešu māja, to nosaucot Pestīšanas armijas virsnieces vārdā, kura cauri ilgajiem Padomju savienības gadiem saglabāja pirmskara Pestīšanas armijas kalpošanas liecības un relikvijas. L.Gorkšas Bērnu un jauniešu māja 12 gadus par savām mājām varēja saukt 20 bērni, kas dažādu iemeslu dēļ bija palikuši bez vecāku gādības. Lai arī ēkā vairs neatrodas bērnu nams, tomēr ēka vēl joprojām tiek veltīta mācībām, kā droša un interesanta vieta bērniem un jauniešiem un gaiša vieta, kur saņemt palīdzību.
Ēkas pagrabstāvā atrodas dušas un veļas mazgājamās mašīnas, kuras par nelielu ziedojumu var lietot ikviens. Šis sociālais pakalpojums ir pieejams pirmdienās un otrdienās.
Ēkas pirmais stāvs ir veltīts dažādām nodarbībām bērniem, jauniešiem un ģimenēm. Mācību gada laikā katru nedēļu notiek nodarbības pašiem mazākajiem Mazuļu mūzika, galda spēļu pēcpusdiena, pasaku vakari un kopā būšana ģimenēm.
Trešajā stāvā ir ierīkots Apmācību centrs, kurā notiek dažādi kursi un semināri, kas gan brīvprātīgajiem, gan PA darbiniekiem dod iespēju gūt jaunas zināšanas, kā arī attīstīt savas spējas un prasmes.
2016. gadā, pateicoties dāsnam ziedojumam no ASV Misijas atbalsta fonda, PA bija iespēja atjaunot ēkas fasādi un padarīt balto ēku vēl gaišāku un patīkamāku, lai tajā varētu turpināt rīkot aktivitātes, kas pagodina Dievu un sniedz roku līdzcilvēkiem.
Šajā vasarā trīs dienas katru mēnesi notiek radošas un muzikālas aktivitātes bērniem un jauniešiem vecumā no 8 līdz 18 gadiem. Nodarbības vada Gints un Revita Rodionovi, kas pašlaik mācās, lai vēlāk kļūtu par virsniekiem – pilna laika kalpotājiem Pestīšanas armijā.
Gints un Revita paši ir ļoti muzikāli un ar savām prasmēm pagodina un slavē Dievu, kā arī vēlas savas zināšanas nodot tālāk citiem. Tādēļ radās doma sniegt iespēju bērniem vasarā saturīgi pavadīt brīvo laiku, attīstīt bērnos jau esošos talantus un kopīgi radīt kaut ko skaistu.
Mūzikas daļā bērni un jaunieši var mācīties sitamos instrumentus, ģitāras un basģitāras spēli. Kā minēja Gints, bērniem nav nepieciešamas priekšzināšanas, jo tiek mācīti paši instrumenta spēles pamati. Katrā nedēļā bērni iemācās spēlēt kādu skaņdarbu. Pēcāk rudenī, iespējams, tiks sarīkots neliels priekšnesums vecākiem, draugiem un pašiem sev.
Mākslas nodarbībās bērniem tiek dotas iespēja gatavot dažādas kompozīcijas, zīmēt, gleznot un pat izmēģināt radīt 3D zīmējumus. Vadītāja Revita min, ka viņas vēlme šajās nodarbībās ir ļaut bērniem attīstīt savu fantāziju un ļaut bērniem vaļu izteikties caur radošām aktivitātēm.
Pirmās nodarbības jau notika no 14. – 16. jūnijam. Nākamās nodarbības notiks no 13.-15. jūlijam un no 10.- 12. augustam no plkst. 10.00 – 13.00. Nodarbības par brīvprātīgiem ziedojumiem. Pieteikšanās, zvanot Gintam + 371 26672741 vai Revitai + 371 25911384.
Visi mīļi aicināti!