Pestīšanas armijas Zviedrijas un Latvijas teritorija
Biežāk uzdotie jautājumi / Lapas karte / Kontakti /

Tour De Zemgale 2016

Sveicināti visi, kas jau piedalījušies Pestīšanas armijas organizētos velo braucienos, un kas vēl tikai apsver šādu iespēju! Ārā nu jau palicis krietni vien siltāk, pavasaris jau atnācis un tas mums tā neviļus pasaka, ka arī vasara vairs nu nemaz nav aiz kalniem. Daba mostas, Latvija mostas un domāju, ka katrs viens no mums sirdī jūt kādas ilgas ieraudzīt pēc iespējas vairāk no tā visa, kad tas viss būs pilnā plaukumā. Viena no iespējām ir doties kaut kur uz riteņa… svaigs gaiss, iespēja daudz ko redzēt un šajā gadījumā darīt to kopā ar seniem vai pavisam jauniem draugiem. Pestīšanas armija šogad no 1-3.jūlijam piedāvā Zemgales virzienu pie viena apskatot arī Lietuvas pilsētu Birži. Sākums piektdienas rītā velobraucienam būs Bauskā, kur apskatīsim gan pilsētu, gan tuvējo Mežotni. Tālāk ceļš vedīs uz Budbergu – iespējams nedzirdētu, bet ļoti skaistu Latvijas vietu. Un tad jau arī dodamies pāri robežai Biržu virzienā. Pilsēta ir krāšņa – ar pili, ezeru, baznīcām. Svētdienas rīts mums aizsāksies ar dievkalpojumu Skaistkalnes baznīcā. Bet pēcpusdiena noslēgsies Vecumniekos. Maršruts ved gar 12 baznīcām, vairākām muižām un iespējams ielūkosimies arī kādās latvju saimniecībās. Visu dienu laikā līdzās būs pavadošais transports, kurā atradīsies Jūsu mantas (uz muguras nav jāved), kā arī, ja jutīsiet, ka ir sasniegta jūsu spēku robeža, tad būs iespēja, kādu no posmiem pavadīt braucot automašīnā. Dienā plānojam braukt līdz 50km, ar regulārām atpūtām un uzkodām 🙂 Vidējais braukšanas ātrums ir 12km/h un tur nav nepieciešama nekāda iepriekšēja sportiska sagatavotība.

Un nu mazliet praktiskā informācija:
* Dalības maksa ir 15 eiro. Tā ietver ēdināšanu, apskates objektu ieejas maksas, velo remontu, naktsmītņu izmaksas. Papildus izdevumi Jums būs nokļūšana pirmajā dienā līdz Bauskai un trešajā dienā mājupceļš no Vecumniekiem.
* Sakarā ar īslaicīgu izbraukšanu ārpus Latvijas robežām VISIEM ir nepieciešama Eiropas veselības apdrošināšanas karte, kas ir bezmaksas pakalpojums. Tāpat VISIEM ir nepieciešams līdzi personu apliecinošs dokuments (Pase vai ID). Personām jaunākām par 18 gadiem nepieciešama notāra apstiprināta atļauja izbraukt ārpuss valsts, ja nebrauc kopā ar vecākiem.
* VISIEM nepieciešamas velo tiesības (ja nav autovadītāja apliecība). Personām jaunākām par 18 gadiem nepieciešama arī velo ķivere.
* Parasti pa nakti paliekam teltīs, tāpēc VISIEM nepieciešama telts (vai uz vairākiem viena), guļammaiss, tūristu matracītis, vairākas drēbju kārtas, higiēnas piederumi.

Organizatoriskā puse:
* Bauskā 1.jūlija rītā tiekamies 9:45. Ja braucam ar sabiedrisko autobusu, tad no Rīgas autoostas izbraukšana 8:30 (cena 3,05 euro). Velosipēdus būs iespēja ievietot mūsu transporta piekabē sākot no 8:00 auto stāvlaukumā Daugavmalā, iepretim zivju paviljonam. Velosipēdus var ievest arī kādu dienu iepriekš mūsu telpās Rīgā, Bruņinieku ielā 10a.
* Atpakaļceļā no Vecumniekiem plānojam izbraukt ar autobusu 17:45 un Rīgā būt 18:35 (cena 2,55 euro).

Pieteikšanās:
Pieteikšanās aizpildot Reģistrācijas veidapu, nosūtot to uz ilona.rasatrupa@pestisanasarmija.lv un iemaksājot dalības maksu 15 eiro apmērā. Vairāk informāciju var iegūt zvanot pa tālruni 22117759 (Artūrs) vai 26317456 (Ilona). Pieteikšanās līdz 22.jūnijam, bet vietu skaits ir ierobežots.

Tour De Vidzeme 2015:
Rauna – Smiltene – Strenči – Seda – Trikāta – Valmiera
Bija makten forši!

Nedēļas nogale uz riteņiem 2014.gada vasarā. 3 dienas, 30 dalībnieki un 170 kilometri… Daugavpils – Krāslava – Aglona – Špoģi – Daugavpils

Eesti 2011 – viens no visu laiku skaistākajiem braucieniem 🙂