Pestīšanas armijas Zviedrijas un Latvijas teritorija
Biežāk uzdotie jautājumi / Lapas karte / Kontakti /

Neparasts rakurss sarunām par Dievu

IMG_4693

Bauskas bērni piedalās kristīgā nometnē
Pestīšanas armija (PA) Bauskas korpusa jaunajā mītnē Plūdoņa ielā no 22.līdz 25.jūlijam turpinās dienas nometne „Dēla dzirksteļu laboratorija”.
Nometni vada PA Latvijas organizācijas darbiniece Ilona Rasa-Trūpa. Viņai palīdz kolēģi Artūrs Baltacis un Dārta Šešo, kā arī Biruta Abuhova, Sarmīte Kagaine un Linda Ratinika, kas iesaistījušās PA Bauska korpusa aktivitātēs.
Laba radošā komanda
„Bauskas Dzīve” PA namu apmeklēja dažas stundas pēc nometnes atvēršanas 22.jūlijā. Mērķauditorija ir septiņus līdz 12 gadus veci bērni, taču draudzīgajā pulciņā bija redzami arī jaunāki dalībnieki. Nometnē uzturas 26 bērni no Bauskas un apkārtnes, arī daži rīdzinieki.
Par nometni priecājas audžuvecāku baušķenieku Lilitas un Jāņa Seržānu ģimene. Dienas nometnē piedalās visi viņu bērni.
Ilona Rasa-Trūpa informē, ka līdzīgas nometnes šovasar Latvijā jau notikušas piecās pilsētās. Visas ir vadījusi viņa un kolēģi, tāpēc uzkrāta nopietna pieredze. Par sadarbību ar PA radoši komandu ir gandarīta PA Bauskas korpusa vadītāja Vineta Vanaga. Viņa atzīst: „Pašu spēkiem mēs nevarētu šādu nometni sarīkot, jo ir nepieciešams liels radošs potenciāls. Ilona, Artūrs un Dārta ir ļoti profesionāli un izdomas bagāti. Es domāju, ka dienas nometne daudziem paliks atmiņā, jo piesātinātā programma atšķiras no tradicionālajā sarunām par Dievu. Daudz laika tiek veltīts pētījumiem un eksperimentiem.”
Interesantas idejas
Par nometnes nosaukumu stāsta Artūrs Baltacis: „ASV mēs iegādājāmies ļoti vērtīgu materiālu, kas bērniem palīdz izprast lietu kārtību pasaulē, pētot dabas parādības un eksperimentējot. Tās bija piecas grāmatas, ko iztulkojām un izplatījām Pestīšanas armijas korpusos. Mums ir arī visi eksperimentiem nepieciešamie materiāli un vielas. Nodarbībās es nerunāju, kā lektors, ber, lai būtu atraktīvāk, tēloju Profesoru. Ilona un Dārta ir manas asistentes.”
Bērniem tiek piedāvāts piecas tēmas – „Gravitācija”, „Cēloņu un sekas”, „Inerce”, „Ķēdes reakcija” un „Transformācija”. Par procesiem nometnes vadītāji stāsta vienkāršā, viegli uztveramā valodā un aicina dalībniekus iesaistīties eksperimentos. Pirmā nodarbība bija veltīta gravitācijai. „Mums pietika ar bumbu un balonu, lai demonstrētu zemes pievilkšanās spēka izpausmes. Runājot par dabas parādībām, fizikas likumiem un kristīgās ētikas pamatnostādnēm, mēs uzsveram, ka visa centrā ir Dievs – pasaules Radītājs. Nometnes programma šķiet interesanta arī mums pašiem,” atklāj A.Baltacis.
Darbojas nelielās grupās
Katras dienas otrā daļa ir veltīta darbam sešās grupās. Tematika ir daudzveidīga. Tad rīdzinieku radošajai komandai pievienojas baušķenieces Biruta Abuhova, Sarmīte Kagaine un Linda Ratinika, kuras ikdienā PA Bauskas korpusā organizē darbu ar bērniem un jauniešiem, kā arī svētdienas skolas mācības.
Radošās nodarbības nav tikai zīmēšana un dziedāšana. Bērni var likt lietā fantāziju, no sagrieztiem augļiem veidojot kristietības simbolus. Šie mākslas darbi vēlāk kļūst par garšīgu desertu.
Nometnes dalībniekiem pusdienas gatavo PA Bauskas korpusa saimnieces. Pirms maltītes visi dzied pateicības dziesmu Dievam. Tā ir dzīvespriecīga un ritmiska.
Starpbrīžos nama plašajā pagalmā pedagogi organizē spēles un rotaļas. Katru dienu bērnus gaida kāds patīkams pārsteigums.
Būs sarīkojums Ainažos
Šovasar bērnu dienas nometnes jau notikušas piecās pilsētās, kurās darbojas PA korpusi. Bauskā ir pēdējā nometne, bet no 7.līdz 9.augustam Ainažos notiks plašs sezonas noslēguma sarīkojums. Tajā ieradīsies pārstāvji no katras nometnes – arī baušķenieki.
„Agrāk Pestīšanas armija ik vasaru rīkoja vienu nometni 35 bērniem no Latvijas dažādām pilsētām. Vēlāk mēs sapratām, ka par to pašu naudu var sarīkot sešas dienas nometnes, aptverot dalībnieku lielāku skaitu. Tā notiek jau otro gadu,” stāsta Artūrs Baltacis.
Savukārt, Vineta Vanaga teic, ka PA Bauskas korpuss bērniem un pieaugušajiem piedāvā daudzveidīgus ceļojumus pa Latviju. Baušķenieki ir apmeklējuši Dāvinu pagasta Bruknas muižu, Bārbeles pagasta Ausekļa dzirnavas, Dobeli, Smilteni, Talsus, Nacionālo botānisko dārzu. PA Bauskas korpusa vairāki jaunieši jau trešo gadu piedalās starptautiskā projekta, iestudējot mūziklu.
Pestīšanas armijas kristīgajam darbam ļoti svarīgs ir sociālais virziens, atvieglojot maznodrošinātu cilvēku sadzīvi, un garīgā aprūpe.

Bauskas dzīve
2015.gada 24.jūlijs Nr. 81 (10 732)
Autors: Aina Ušča