Pestīšanas armijas Zviedrijas un Latvijas teritorija
Biežāk uzdotie jautājumi / Lapas karte / Kontakti /

Prieks sadarbībā

liepa1

Cilvēku prieks vairojas no tā, ka spējam dot un radīt prieku citiem. Prieks divkāršojas, ja dodam to bērniem.
Liepas pagastā darbojas Pestīšanas armijas draudze. Šogad draudzei lieli svētki – divdesmit gadu jubileja. Šajā svētku gadā gribētos atskatīties uz kopā paveikto un bērnu vārdā pateikties par visu, ko esam guvuši, kopā sadarbojoties.
Pirms septiņiem gadiem mums kopā ar Pestīšanas armijas virsnieci Ingu Mucenieci radās doma rakstīt projektu, kuru realizējot, būtu iesaistīti bērni gan no mazturīgām, gan, kā toreiz Inga teica, „izturīgām” ģimenēm. Tā tapa mūsu pirmais projekts „ Prieks kopā būt”.
Kad pēc četriem gadiem projekts beidzās, nolēmām sadarbību turpināt un rakstījām nākamo „Brīnums ir starp mums un mūsos, to dāvāt otram – pašu varā.“
Un tā jau septiņu gadu garumā mēs cieši sadarbojamies ar Pestīšanas armijas virsniekiem Ingu un Jāni Muceniekiem. Šīs sadarbības ietvaros esam Liepas skolai ieguvuši vairākas vērtīgas enciklopēdijas, kur sameklēt informāciju stundām, galda spēles, kuras noder brīvajos brīžus, kā arī mūzikas atskaņotāju klasei. Tāpat ar Pestīšanas armijas atbalstu esam raduši iespēju visai klasei iegādāties vienādus krekliņus, lai piedalītos dažādu komandu pasākumos, pārstāvot skolu un sajūtot vienotas komandas spēku.
Skolēni ir apmeklējuši vairākas cirka izrādes Rīgā, raduši neaizmirstamus piedzīvojumus dažādās ekskursijās – Dabas i muzejā, Dabaszinību skoliņā, Saules muzejā, Motormuzejā, kur tikām, filmēti raidījumam „ Zebra” un filmēšanas laikā nokārtojām velosipēdista braukšanas eksāmenu, vairāk kārt esam bijuši Rīgas Zooloģiskajā dārzā. Pagājušajā gadā Rīgā apmeklējām leļļu teātra izrādi „Brālītis un Karlsons”, bet Zviedrijas nedēļas ietvaros kinoteātrī „Splendid Palace” skatījāmies multfilmu „Karlsons, kas dzīvo uz jumta” un visas dienas garumā piedalījāmies dažādās aktivitātēs kopā ar A.Lindgrēnes pasaku varoņiem.
Ļoti jauki bija ciemoties pie rūķiem Tērvetes dabas parkā, kur Rūķu tētis mācīja dažādus galdniecības brīnumus, bet Rūķu mamma aizrautīgi stāstīja par ūdens pārvērtībām dabā.
Bērniem, protams, ar vecāku piekrišanu, ļoti interesantā un viņiem saprotamā valodā, iesaistot pašus bērnus, ļaujot viņiem līdzdarboties, izmantojot jaukus uzskates materiālus, tika novadīts kristīgo nodarbību cikls par to, kā radies viss uz zemes, kā radušies mēs paši, daba, viss mums apkārt. Arī vecāki tika aicināti uz šīm nodarbībām.
Bērni ir saņēmuši dāvanas no Pestīšanas armijas Zviedrijā, un mēs cenšamies vismaz Ziemas- svētkos viņiem pateikt paldies ar pašu gatavotām apsveikumu kartītēm, kur ierakstām apsveikuma vārdus angļu valodā. Gribas tikai vēlēties, lai mums apkārt būtu vairāk šādu nesavtīgu cilvēku, kas spēj radīt prieku bērniem, neko par to neprasot pretī.

Priekuļu novada vēstis
Informatīvais izdevums 3(60). 2015.gada 30.marts.
Linda Maļčjonoka,
Liepas pamatskolas skolotāja