Pestīšanas armijas Zviedrijas un Latvijas teritorija
Biežāk uzdotie jautājumi / Lapas karte / Kontakti /

Svinīgi saka paldies brīvprātīgajiem

brivpratigajiem

Arī vairāki Liepājas puses ļaudis šodien Rīgā, pasākumā “Gada brīvprātīgais 2014”, saņem atzinību kā labi brīvprātīgā darba darītāji.
Godināšanai lielā pasākumā, kas notiek Starptautiskajā brīvprātīgo dienā, pieteikti seši liepājnieki un viena aizputniece. Publisku paldies par to, ka ir paraugs daudziem jauniešiem, saņems Pestīšanas armijas pieteiktā Diānas un Ulda Poņemecku ģimene, informē viena no pasākuma organizētājām, Talsu novada fonda sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Liepiņa. Pestīšanas armija sakās esam pateicīga par ieguldīto laiku, smaidu un mīlestību Poņemecku ģimenes plānotajos un īstenotajos pārgājienos, izbraucienos, iknedēļas nodarbībās ar jauniešiem. Liepājas pensionēto skolotāju biedrības “Zelta rudens” dalībniece Egita Kļujeva pieteikusi biedrības vadītāju Maiju Neimani. Tas par trim labi novadītiem Borisa un Ināras Teterevu fonda projektiem, kuru īstenošana ļāvusi skolotājiem uzlabot dzīves kvalitāti un veselību, un vokālā ansambļa dibināšanu. Un jo īpaši par to, ka viņa pastāvīgi rūpējas par pensionēto skolotāju sociālo stāvokli, lasāms pieteikumā.
Biedrība “Aizputes samarietis” godināšanai ieteikusi Inesi Šteinbergu, kuras pamatdarbs ir Valsts policijā, kur viņa ir inspektore. “Liels viņas nopelns pilsētas labā ir tas, ka biedrības paspārnē ir nodibinājusi “Bēbīšu skoliņu”, kurā notiek nodarbības vecākiem kopā ar mazuļiem,” teikts pieteikumā. Aizputniece arī dibinājusi bērnu rotaļu un pieskatīšanas grupu un rīkojusi nodarbības bērniem invalīdiem, nesaņemot par to nekādu atlīdzību.
Šā gada jaunākais suminātais Latvijas brīvprātīgais ir trīspadsmit gadu vecais liepājnieks Mārtiņš Kravcovs, kurš piedalās dažādu sporta spēļu organizēšanā.
Liepājas Jauniešu māja pieteikusi divas jaunietes – Antru Sanderi un Lieni Štāli. Gada laikā padarīto vērtējot, bijis pilnīgi skaidrs, ka jāpiesaka tieši viņas, stāsta Jauniešu mājas vadītāja Vineta Bērziņa. Jo viņas ir ne tikai aktīvas vien, viņām arī labi sanāk, vadītāja pasmaida. Jauniešu māja labprāt iesaistās, ja tai lūdz palīdzību pilsētā notiekošajiem pasākumiem. Tā sadarbojas ar bērnu svētku tēliem Frici un Martu, Starptautiskā bērnu baleta festivāla, Liepājas pusmaratona un citu pasākumu rīkotājiem.
Šodien līdz ar Rīgā notiekošo pasākumu “Gada brīvprātīgais 2014” un Liepājā notiekošo labāko pilsētas biedrību un brīvprātīgā darba darītāju sveikšanu savus aktīvākos jauniešus, kas gatavi palīdzēt bez atlīdzības, sumina arī pati Jauniešu māja. V. Bērziņa gan piebilst, ka atlīdzību jau gan faktiski dabū visi – tā ir iespēja brīvprātīgā darba veikšanu minēt CV, un ne viens vien darba devējs to uzskatīs par iepriekšēju darba pieredzi un apliecinājumu tam, ka šis jaunietis ir rosīgs un uzticams.
Brīvprātīgo godināšana visas Latvijas mērogā notiek pirmo reizi, saka S. Liepiņa. To rīko nodibinājums “Rīga 2014”, Valmieras novada fonds, Talsu novada fonds, Jelgavas, Daugavpils un Rīgas domes, biedrības “Sadarbības platforma” un “Brīvprātīgais.lv”, kā arī Nodarbinātības valsts aģentūra. To līdzfinansē arī Eiropas Komisijas programma “Eiropa pilsoņiem”. Rīkotāji informāciju par brīvprātīgo pieteikšanu nodevuši Latvijas pašvaldībām, kas to savukārt izplatījušas tālāk. Tā ir iespēja popularizēt kustību, kuras laikā ļaudis labus darbus dara bez atlīdzības, un pateikt paldies tiem, kas varbūt ikdienā nemaz to negaida, piebilst S. zLiepiņa.