Pestīšanas armijas Zviedrijas un Latvijas teritorija
Biežāk uzdotie jautājumi / Lapas karte / Kontakti /

Advente

Advente_mini

Ko mēs gaidām?

IMGP1215_crpd1

Es gaidu bērniņu. Šorīt man kāds jautāja: „Cik nedēļas?” un es atbildēju – 28. Vēl 12 gaidīšanas nedēļas palikušas, līdz es cerams varēšu satikt jauno dzīvību, kas pašlaik manī aug. Tā nav pasīva gaidīšana. Vēl tik daudz darba ir jāizdara – jāpārkārto dzīvoklis, jāsarūpē drēbītes un citas nepieciešamās lietas, jāsagatavojas dzimšanai. Gaidīšana saistās ar tik lielu satraukumu un arī nedaudz bailēm no nezināmā.
Pēdējā laikā arvien vairāk redzu uz ielām cilvēkus ar egļu zariem rokās. Cilvēki gatavojas gaidīšanas svētkiem – gaidīšanas un gatavošanās svētkiem. 30.novembrī mēs svinējām 1.adventa svētdienu. Vārds advents ir radies no latīņu valodas vārda adventus, kas nozīmē nākšana. Adventa laiks ir gatavošanās un gaidību laiks. Daudzi vai nu paši pagatavos, vai nopirks adventa vainagu. Četras sveces parasti aizdedz lasot kādas rakstu vietas, kurās ir pierakstīti pareģojumi par Jēzus nākšanu uz zemes (*). Baznīcās visā Latvijā četrās adventa svētdienās mēs arī varēsim ieklausīties šajos lasījumos. Vecāki saviem bērniem iegādājas adventa kalendārus, lai bērni katru dienu varētu atvērt pa lodziņam līdz pat pašiem Ziemassvētkiem.
Decembris ir gaidīšanas mēnesis – bet ne pasīvas, malā sēdēšanas mēnesis. Vēl ir daudz kas jāizdara. Jānopērk dāvanas, jāpiedalās viesībās, jāuzaicina ciemos ģimene, jāpagatavo maltītes. Bet ko mēs patiesībā gaidām? Vai tikai 24.datumu, kad varēsim svinēt svētkus? Un ko mēs patiesībā svinam?
Ziemassvētkos, protams, kristieši svin Jēzus atnākšanu uz zemes pirms 2000 gadiem. Viņa atnākšana bija visnozīmīgākais brīdis pasaules vēsturē. Viņa atnākšana padarīja iespējamu mums visiem būt brīviem būt attiecībās ar Dievu, kam mēs tikām radīti. Varbūt tieši šajā adventa laikā starp visām gatavošanās aktivitātēm, jūs varat pavadīt laiku pārdomājot, ko jums Jēzus nozīmē? Kā Jēzus saistās ar manu dzīvi? Tādā veidā šis adventa laiks var kļūt īpaši nozīmīgs tieši jums – laiks piepildīts ar satraukumi un arī nedaudz bailēm no nezināmā.
Pestīšanas armija vēl jums piedzīvot īpaši šo adventa laiku, ne tikai gatavojoties, bet arī veltot laiku pārdomām.

* Rakstu vietas lasīšanai, aizdedzot sveces adventa vainagā.
1.nedēļa: Jesajas 2:1-5
2.nedēļa: Jesajas 11:1-10
3.nedēļa: Jesajas 35:1-10
4.nedēļa: Jesajas 7:10-16