Pestīšanas armijas Zviedrijas un Latvijas teritorija
Biežāk uzdotie jautājumi / Lapas karte / Kontakti /

Ziemassvētku katliņš

Katlins_mini

Ziemassvētku katliņš
art

Autors: Leitnants Artūrs Kozlovskis
Ziemassvētku laiks ir pienācis un tas nozīmē, ka arī Pestīšanas armijas sarkanais Ziemassvētku katliņš ir klāt! Iespējams, jūs to iepriekš jau esat kur manījuši, iespējams, nekad par to neesat dzirdējuši. Īsumā – tā ir labdarības akcija, kas norit visa pasaulē Ziemassvētku laikā. Cilvēki tiek aicināti ziedot Pestīšanas armijas darbam vietējiem iedzīvotājiem. Lūk, neliels ieskats Ziemassvētku katliņa vēsture.
“1891.gadā Pestīšanas armijas kapteini Džozefu Makfīju (Joseph McFee) satrauca, cik daudz cilvēki cieš badu Sanfrancisko ielās. Ziemassvētku laikā viņš apņēmās sagādās svētku maltīti trūkumcietējiem. Lai to izdarītu, bija jāatrisina tikai viena problēma – jāsameklē līdzekļi.
Domājot par šo problēmu, viņš atcerējās savus jūrnieka gadus Liverpūlē, Anglijā. Viņš atcerējās, ka kādā ostā bija novietots liels metāla katls, lai jūrnieki no pietauvotajiem kuģiem ejot garām varētu iemest kādu monētu, lai palīdzētu nabagajiem. Šo katlu sauca par Simpsona katlu.
Nākamā dienā kapteinis Makfījs nolika līdzīgu katlu Oaklandas prāmja ostā pie Tirgus ielas. Līdzās katliņam viņš novietoja uzrakstu „Lai katliņš vārās”. Jau drīz bija savākti pietiekami daudz līdzekļi, lai kapteinis Makfijs varētu sagādāt svētku maltīti trūcīgajiem.” (*)
Lai arī Latvijā Ziemassvētku katliņa akcija ir salīdzinoši nesena tradīcija, tomēr ceru, ka iedzīvotāji spēs vienoties, lai pabarotu izsalkušos, padzirdinātu izslāpušos un apģērbtu nabagos. Šogad veikalu ķēde RIMI ir gatavi ar mums sadarboties šīs kampaņas ietvaros. Tāpēc ja esat gatavi atbalstīt mūsu kalpošanu Latvijas iedzīvotājiem šajā Ziemassvētku laikā, meklējiet sarkano Ziemassvētku katliņu RIMI veikalos no 20.līdz 23.decembrim no plkst. 12.00 – 20.00.
Pērkot dāvanas saviem mīļajiem, atcerēsimies arī par tiem, kas šajos Ziemassvētkos ļoti priecātos arī par siltu maltīti.

Rīgā:
t/c “Spice”, Lielirbes iela 29
t/c “Rimi Valdemārs”, Kr. Valdemāra iela 112
t/c “Pulkvedis Briedis”, Pulkveža Brieža iela 33a
Bauskā:
t/c “Rimi Bauska”, Pionieru iela 2
Liepājā:
t/c “Ostmala”, Kārļa Zāles laukums 8
Valmierā:
t/c “Rimi Valmiera”, Fabrikas iela 2
Daugavpilī:
t/c “Rimi Daugavpils”, 18.novembra iela 136

* http://www.salvationarmyusa.org/usn/red-kettle-history