Pestīšanas armijas Zviedrijas un Latvijas teritorija
Biežāk uzdotie jautājumi / Lapas karte / Kontakti /

18.novembris

Gaisa_sala_small copy

Ko Tev nozīmē 18.novembris?

Mums katram 18.novembra svētki, iespējams, saistās ar ko patriotisku un vēsturisku. Katru gadu mēs šajā dienā svinam Latvijas neatkarības pasludināšanas gadadienu, atceroties 1918. gada 18.novembri, kad, apvienojoties divām latviešu pārstāvniecības organizācijām – Latviešu Pagaidu Nacionālajai padomei un Demokrātiskajam blokam – tika izveidots Latvijas priekšparlaments — Tautas padome, kas šajā dienā proklamēja neatkarīgu Latvijas valsti.
Šodien visā Latvijā uz ielām, medijos un pasākumos ir jūtama patriotisma atmosfēra. Katram ir iespēja iegādāties sarkanbaltsarkano lentīti par atgādinājumu sev un citiem, kas tik ļoti svarīgs ir noticis šajā datumā. Vai esat sajutuši bērnu prieku un vecāku smaidu, redzot ik gadu rīkoto uguņošanu, kad patriotisku melodiju pavadībā tiek laistas gaisā raķetes dažnedažādās krāsas. Vai kā pie Prezidenta pils mūra var manīt sveču vasku kā par atgādinājumu daudzajām svecītēm, kas aizdegtas pieminot Latvijas brīvības cīņās kritušos.
Mēs katrs paturam prātā sev nozīmīgos brīžus – kā pirmo reizi braucām ar riteni, kā ieguvām labu atzīmi algebrā, kā pirmo reizi spērām svarīgu soli pretī izaugsmei. Tā pat arīdzan pirms 96 gadiem to darīja Latvija – spēra soli pretim neatkarīgai valstij. Un valsts esam mēs katrs atsevišķi un visi kopā. Mēs katrs esam daļa no Latvijas un 18.novembrī mēs varam svinēt Latvijas, mūsu valsts, dzimšanas dienu.
Daudz laimes Tev, Latvija!

Plašāka informācija par pasākumiem novembrī