Pestīšanas armijas Zviedrijas un Latvijas teritorija
Biežāk uzdotie jautājumi / Lapas karte / Kontakti /

Avotu centrs

PDF-icon

Pestīšanas armijas Sociālais centrs Rīgā 2014. gadā ir uzsācis jaunu projektu sadarbībā ar Rotary kluba atbalstu. Tiek sniegts papildus atbalsts trūcīgajām personām Rīgā dalot pārtikas pakas un dodot iespēju nomazgāties dušā un saņemt humāno palīdzību – apģērbs, apavi. Kā arī ir iespējas saņemt veļas mazgāšanas pakalpojumus. Projekta ietvaros tika mēģināts iznomāt papildus telpas Rīgas centrā, kas arī sākotnēji izdevās. Bija nepieciešams neliels remonts, bet blakusesošie uzņēmēji uzskatīdami, ka centra apmeklētāju dēļ tiek apdraudēts viņu bizness darīja visu, lai Pestīšanas armija savu darbu neuzsāktu. Kā rezultātā nolēmām izmantot Pestīšanas armijai piederošo ēku Āgenskalnā. Šīs ēkas pagrabstāvā tika uzstādītas 3 duškabīnes, kā arī aprīkota atsevišķa telpa veļas mazgāšanai, iegādātas veļas mašīnas un veļas žāvētājs.
Starp Sociālā centra apmeklētājiem ir ļoti daudz pensionāru un 2. Grupas invalīdi, kuri paši nevar atļauties apmaksāt tādus pakalpojumus kā frizieris, masieris u.c. Šī projekta ietvaros esam uzrunājuši kādus speciālistus, kas ir izbrīvējuši savu laiku un par nelielu samaksu aprūpē Sociālā centra klientus. Šie speciālisti ir manikīra meistare, masiere un friziere.
Projekta ietvaros esam pieņēmuši darbā 2 darbiniekus, kas darbojas zupas virtuvē un dodas māj apmeklējumos pie ģimenēm. Pārējo darbu projektā veic brīvprātīgie viņi darbojas kā dežuranti, sakomplektē pārtikas pakas, veic telpu uzkopšanu u.c. praktiskas lietas. Kopā komandā darbojas 9 brīvprātīgie.
Vasaras periodā tika noorganizēts Angļu valodas kurss iesācējiem. Tika dota iespēja gan centra apmeklētajiem, gan brīvprātīgajiem apgūt pamatzināšanas angļu valodā.

STATISTIKA
(par 2014.gada 9 mēnešiem)
Drēbju mazgāšana – 227 ģimenes
Dušas – 285 ģimenes
Frizieris – 97 cilvēki
Manikīrs – 103 cilvēki
Masāža – 81 cilvēks
Pārtikas pakas – 583 ģimenes un 180 no tām Rotary Club projekta ietvaros
Porcijas zupas virtuvē   – 11703 porcijas
Māju vizītes   – 346 ģimenes

PDF-iconMūsu darbs fotogrāfijās