Pestīšanas armijas Zviedrijas un Latvijas teritorija
Biežāk uzdotie jautājumi / Lapas karte / Kontakti /

Bauskas korpusa atklāšana

Ar tālāku un tuvāku viesu un daudzu baušķenieku līdzdalību 18. oktobrī Bauskā atklāja Pestīšanas armijas jauno ēku.
Sarīkojums pilsētā sākās ar lielu gājienu no Pestīšanas armijas līdzšinējās ēkas Rīgas ielā uz jauno namu Plūdoņa ielā 50. Pie jaunās mājas ļaudis noskaitīja lūgšanas, teica runas un pēc tam simbolisko atklāšanas lenti pārgrieza PA Zviedrijas teritoriālais komandieris komisāre Marija Villermarka, kura teica visiem klātesošajiem: ”Esiet mīļi aicināti jūsu jaunajās mājās.”
Pateicas par darbu
Lūgšanu namā Latvijas PA reģionālā vadītāja majore Kristīne Beilija un viņas vietniece kapteine Sāra Ilsters pateicās ēkas būvniecībā iesaistītajiem, slavējot SIA „Kvintets M” vadītājus brāļus Gati, Mārtiņu un Ainaru Marinovskus, ekonomistu Edgaru Krūmiņu. Īpaša pateicība tika izteikta bijušajai vadītājai Rutai Hansenai un viņas asistentei Rutai Stelmakai, kas savukārt paveica lielu darbu, lai jaunā ēka taptu. ”Mēs šeit esam vienas sievietes vīzijas dēļ. To sakot, domāju Rutu Hansenu,” saka S.Ilsters.
„Šis nams ir brīnisķīga liela dāvana visai PA, Latvijai, Bauskas pilsētai un katram cilvēkam, kas nāks šeit Dievu lūgt.”, savā lūgšanā sacīja PA Bauskas korpusa vadītāja leitnante Vineta Vanaga.. Vistālākais viesis bija no Portugāles pulkvežleitnants Žuans Paulo Ramoss.
„Paldies PA un visiem darbos iesaistītajiem par vēl vienu sakoptu vietu vecpilsētā. Pateicība par atbalstu un palīdzību mūsu ļaudīm. Lai jums šajā darbā veicas!” dāvanu pasniedzot saka novada domes pr-js Raitis Ābelnieks.
Ziedo organizācijas un ļaudis
Edvins Skeltons no PA pastāstīja, kā ēka tapa. Kad radās ideja par celtniecību, lielu atsaucību izrādīja atbalstītāji dažādās pasaules malās. Simts tūkstoši dolāru ziedoja ASV Merilendas štata PA korpuss. Atbalstīja Bauskas partneri Zviedrijā, Norvēģijā un citās valstīs. Naudu ziedoja gan organizācijas, gan atsevišķi cilvēki. 1999. Gadā par pieciem tūkstošiem dolāru no Austrālijas latvietēm nopirka ēku Plūdoņa ielā 50. 15. Gadu laikā daudz pieredzēts- veikti būves saglabāšanas darbi, diemžēl pieredzēti divi neveiksmīgi projekti. Darbi izmaksājuši kopumā pusmiljons eiro.
„Mēs centāmies atrast līdzsvaru starp skaisto ēku un ne pārāk dārgām izmaksām, secināja M.Villermarka. Ēkas dārzā vēl nepieciešami soliņi, bet tiem naudas pietrūcis, tāpēc komisāre aicināja tos dāvināt. Divi soliņi saņemti- vienu dāvāja K. Beilija un otru Normans un Isabela Beketi.
Svētkos PA sveica iestādes un citas draudzes. Skanēja iedvesmojoši sprediķi un vēlējumi.
Īpaša svētku sajūta bija arī nākošajā dienā 19. Oktobrī, kad uz jauno ēku ieradās PA pārstāvji no visas mūsu valsts- Bauskā rīkoja Latvijas reģionālo dienu.