Pestīšanas armijas Zviedrijas un Latvijas teritorija
Biežāk uzdotie jautājumi / Lapas karte / Kontakti /

Mācāmies

Macamies_m

Mēs uzaugam mācoties. Jau no pašas pirmās dienas, kad ierodamies šajā pasaulē, mēs mācamies. Mācamies elpot, ēst, celties, rāpot, staigāt, runāt, skaitīt un lasīt un šajās lietās jau no pirmajām dzīves dienām mums palīdz skolotāji. Tie ir mūsu vecāki, kad esam pavisam mazi, audzinātāji, kad ejam bērnudārzā, skolotāji, kad ejam skolā, lektori, kad esam universitātē. Tie ir cilvēki, kas kaut kādā dzīves posmā ir mūsu autoritātes, kurus mēs apbrīnojam, no kuriem mācamies. Varbūt konkrētajā brīdī mēs to tā neredzam, bet vēlāk saprotam, ko šie skolotāji mums dzīvē ir iedevuši un ko mēs esam ieguvuši. Mēs mācamies visu dzīvi. Dzīves laikā mēs sastopam skolotājus. Tie ir cilvēki, kurus mēs dažkārt apbrīnojam, raugāmies kā uz piemēru un kuri mūs veido. Skolotāji veido izpratni par dzīvi, to, kas notiek apkārt, palīdz mums atvērt durvis, un mums pašiem atliek tikai pa tām ieiet.
Mūsu dzīvē ir bijušas kādas personas – skolotāji, kas ir ieguldījušas mūsu zināšanās, no kā mēs esam mācījušies, kas ir ļāvuši mums uzdod jautājumus, meklēt atbildes, atbalstījuši, iedvesmojuši būt radošiem un devuši mums izaicinājumus, kas palīdzējis pieaugt.
Pirms brīža bija skolotāju diena. Paņem brītiņu, lai pateiktos cilvēkiem, kas tev dzīvē kaut ko ir iemācījuši un padomā, kas ir bijis tavs lielākais skolotājs?