Pestīšanas armijas Zviedrijas un Latvijas teritorija
Biežāk uzdotie jautājumi / Lapas karte / Kontakti /

Neliels atbalsts trūcīgajiem cilvēkiem

LIEPAJA

Pestīšanas armijas Liepājas korpuss ir ieguvis no fonds „ Ziedot.lv” finansējumu, lai sagatavotu pārtikas paciņas vientuļiem sirmgalvjiem. Nauda šai vajadzībai savākta pagājušajā gada nogalē projekta „Uzdāvini vientuļiem sirmgalvjiem Ziemassvētkus” laikā. Šonedēļ daļa cilvēku Liepājā paciņas jau saņēma.
Lai paciņu saņemšanas brīdi padarītu sirsnīgāku, pestīšanas armijas Liepājas korpusa darbinieki šonedēļ aicina šos cilvēkus uz nelielu pasākumu pie tējas tases ar dziesmām un sarunām. „Mēs saprotam, cik smagi ir tiem, kas ar savu pensiju vien nevar iztikt, tāpēc priecājamies par katru iespēju, ja varam kādam cilvēkam kaut vai uz brīdi palīdzēt – atvieglot viņa ikdienu un padarīt to mazliet priecīgāku, „Kurzemes Vārdam” sacīja Liepājas korpusa kapteine Velta Udarska. No piešķirtā finansējuma pieticis, lai sagatavotu paciņas 50 cilvēkiem – katru septiņu eiro vērtībā. Paciņā ir dažādi pārtikas produkti, arī saldumi. „ Varbūt kādam tā šķiet izšķērdība, taču mēs zinām, ka tieši kārumi un našķi ir tie, no kā cilvēki, kas dzīvo trūkumā, atsakās vispirms. Taču mēs katrs zinām arī to, cik ļoti kādreiz gribas kādu gardumu,” skaidroja V.Udarska, piebilstot, ka tās bija tāpat fonda „Ziedot.lv” vadlīnijas, ka paciņās var būt arī saldumi.
Lai šīs palīdzības pasniegšana neizvēršas tikai par formāli notikumu, Pestīšanas armijas aktīvisti cilvēkiem paciņu pasniegšanu rīkoja kā mazus svētkus. No 50 uzaicinātajiem atnāca puse, vecākajai sirmgalvei, kas ieradās uz sarīkojumu, bija 89 gadi. Tie, kas nebija atnākuši, paciņas saņems savās dzīvesvietās.
Starp paciņu saņēmējiem bija gan cilvēki, kas jau ilgāku laiku ir Pestīšanas armijas Liepājas korpusa darbinieku uzmanības lokā, gan tādi, kas regulāri apmeklē tur esošo zupas virtuvi, gan arī citi vientuļi cilvēki.

/Kristīne Pastore/