Pestīšanas armijas Zviedrijas un Latvijas teritorija
Biežāk uzdotie jautājumi / Lapas karte / Kontakti /

Silta zupa aukstā dienā

IMGP1283_crpd1

Pulkstenis ir nedaudz pāri pusvieniem dienā, kad pie Pestīšanas armijas mītnes Jaunliepājā, Rīgas ielā 26, jau sanācis krietns pulks cilvēku. Pulkstenis vienos tur vērs durvis vaļā zupas virtuvi. Siltais virums pildīsies līdzpaņemtajos traukos, tādejādi atvieglojot šiem ļaudīm iztikšanu.
Zupas virtuve Pestīšanas armijā nav jaunums – tā tur darbojas jau gadiem, taču jaunums šogad ir finansiālais atbalsts labdarības programma „Maizes rieciens” ietvaros. Tas ir atbalsts trūcīgajām personām, un to finansē un atbalsts Borisa un Ināras Teterevu fonds. Projekta laiks ir no oktobra līdz 31.maijam nākamajā gadā. Pestīšanas armijas Liepājas korpusa vadītāja Velta Udarska Kurzemes Vārdam pastāstīja, ka projekta ietvaros ir mēnesi iespējams sagatavot 800 porciju zupas.
Šogad vairāk nekā citus gadus starp ēdiena gaidītājiem ir gados jauni cilvēki, kam saņemtais zupas šķīvis ir būtisks atbalsts grūtajā ikdienā. Neviens no rindā stāvētājiem gan nav gatavs par to, kāpēc dzīvē noticis tā, ka nevar pats sevi pabarot. Viena sieviete tik nosaka: Jūs domājat, ka mēs te prieka pēc stāvam?
Udarska saka: „ Bet es šo darbu daru ar prieku, jo Dievs man tā ir vēlējis, un es palīdzu viesim cilvēkiem, tos nešķirojot. Mēs vēlamies, lai visu šo cilvēku dzīve izmainītos, tādēļ kalpojam viņiem ar mīlestību, jo šai laikā viņiem klājās grūti. Daudziem nav darba, nav ģimenes, nav cerību. Dievs liek skatīties uz lietām citādi, dodot piedošanu un cerību, un mūsu visu viskarstākā vēlēšanās ir, lai šie cilvēki to satvertu. Turklāt mēs neviens nezinām, kā mums katram dzīve var sašķobīties, un var gadīties, ka paši reiz stāvēsim rindā pēc siltas zupas.” Viņa pauž vislielāko paldies brīvprātīgajiem, kas nāk palīgā, lai zupa laikus būtu gatava.
Todien, kad zupas virtuvē ciemojās „ Kurzemes Vārds”, jau pie ēkas ārdurvīm uzvēdīja apetīti rosinoša marinētu dārzeņu smarža. Tik silta! Šodien mums būs mūsu pašu marinētu dārzeņu zupa ar vistas gaļu, ”skaidro čaklās gatavotājas, kas gan nevēlas savus vārdus minēt. Citudien pasniedz skābu kāpostu, citudien – biešu, vēl citudien – zirņu zupu un citas. „ Lai dabūtu lētākus produktus, mēs apskraidām vairākus veikalus, „ skaidro Udarska, piebilstot, ka uz šo virtuvi saņemt zupu var nākt ikviens – nav nekādu talonu vai citas atlases, kuram dot un kuram ne. Dažkārt gan esot bijusi sajūta: gaidītāju tik daudz, ka bail, vai tikai ar izvārīto grāpi visiem pietiks. Bet pietiek. „Dievs par to parūpējas, „ ar pārliecību saka V.Udarska.
/Kristīne Pastore/

Laikraksts Liepājas pilsētai un novadiem – „Kurzemes Vārds” – 2013. Gada 20. decembris/ 5.lpp/
Jaunumi un notikumi

Uzziņai:
*Siltu zupu līdzņemšanai Pestīšanas armijas telpās var saņemt otrdienās, ceturtdienās un piektdienās pulksten 13:00