Pestīšanas armijas Zviedrijas un Latvijas teritorija
Biežāk uzdotie jautājumi / Lapas karte / Kontakti /

Nometnes


hronikas

No 20.līdz 24.jūlijam Skangaļu muižā no visas Latvijas sapulcējās 24 jaunie bruņinieki un daiļās dāmas vecumā no 7 līdz 11 gadiem bērnu vasaras notonē „Karaļvalsts hronika”. Bērniem šajās dienās bija iespēja iepazīties ar labo karali Kristoferu, viņa nebēdnīgajām meitām princesi Reičelu un princesi Rasu, uzticamo bruņinieku seru Gintu, gādīgo karaļa pils saimniecības pārzini Īdu, kā arī ļauno karalieni Morindu un viņas galma dāmu Gvendolīnu, kuri dažādos pagalmos un kambaros palīdzēja bērniem apgūt jaunas prasmes un zināšanas. Nometnē „Karaļvalsts hronika” bērni ar drāmas, liecību un nodarbību palīdzību mācījās par cīņu starp labo un ļauno, par bruņojumu, kuru Dievs mums ir devis, lai mēs spētu pastāvēt šajā cīņā – patiesības jostu, taisnības bruņām, pestīšanas bruņucepuri. Tāpat bērni mācījās, cik svarīgi ir būt vienotiem un strādāt komandā. Pils pagalmos un kambaros jaunās dāmas un bruņinieki veidoja radošus darbiņus, ieguva zinības par Bībeli, baudīja gardumus no paša karaļa krājumiem un ar četru brašu angļu bruņinieku palīdzību izskraidījās, spēlējot dažādas spēles. Drosmīgie dalībnieki kādu nakti arī devās Liesmiņas – princešu izbēgušā pūķa – meklējumos un pierādīja savu drošsirdību un lielisko spēju sadarboties savā starpā. Daiļajām dāmām un jaunajiem bruņiniekiem tika dota iespēja arī apgūt dažādas nometnes tēmai atbilstošas prasmes – viduslaiku dejas, tamburīna spēli un ievadu zobencīņās, kuras pēdējā dienā tika demonstrētas visiem karaļvalsts iedzīvotājiem.
Kopumā bērni pavadīja 5 aizraujošas dienas mājīgajā Skangaļu muižā, kur par gardām maltītēm un mielastiem rūpējās vietējās pavārītes. Šī nometne arī bija lieliska iespēja bērniem iepazīt draugus no dažādām Latvijas vietām un sagādāt jautras un brīnišķīgas atmiņas par šo vasaru. Bet svarīgākais, ka dalībnieki varēja uzzināt vairāk par Dievu un to, kā Viņš joprojām darbojas cilvēku dzīvēs.

1Dienas klubiņš ir jautrs, garīgs piedzīvojums, kas ietver Dieva Vārda mācīšanos un iedrošina iemācīto pielietot ikdienas dzīvē. Caur šo kalpošanu ar evaņģēlija vēsti tiek aizsniegti pirmskolas un skolas vecuma bērnus. Ir iespēja radošā veidā evaņģelizēt bērniem, mācīties draudzēties, dalīties, palīdzēt citiem un strādāt komandā.Doma par šādu klubiņu vasaras mēnešos skolēnu brīvlaikā radās jau pasen, tomēr nevarējām piesaistīt nepieciešamos līdzekļus un brīvprātīgos palīgus. Kad uzzinājām par ziedojumu, bijām ļoti iepriecināti un pateicīgi! Sākām gatavoties vasaras aizraujošajam notikumam – dienas klubiņam!
Liepājas korpusā no 8. līdz 12.jūlijam notika bērniem vecumā no 6-12 gadiem dienas klubiņš ”Āfrikas safari”. Laiks nodarbībām katru dienu bija no plkst. 10.30 līdz 15.00. Klubiņu apmeklēja 19 bērni. Bērni tika nodarbināti aktīvi – rotaļās, praktiskos rokdarbiņos, kā arī dziedot dziesmas Dievam par godu! Bērni arī praktiski darbās grupās. Tika iepazīstināti atraktīvā veidā ar Āfrikas dzīvniekiem un arī ar Dievu, Viņa Vārdu un plāniem cilvēka dzīvei. Bērni tika nodrošināti arī ar siltām pusdienām. Piedalījās ne tikai Liepājas draudzes svētdienas skolas bērni, bet arī bērni, kas nav bijuši mūsu redzeslokā pirms tam!
Komanda sastāvēja no 13 cilvēkiem, kuri brīvprātīgi kalpoja gan virtuvē, gan darbā ar bērniem. Darbā bija iesaistījušās arī meitenes no jauniešu grupas. Tas patiesi ir brīnišķīgi, ka mēs varam darīt kaut ko labu citiem. Ļaujot jauniešiem strādāt vasaras dienas klubiņā, viņiem tiek dota iespēja kļūt dedzīgākiem par šāda veida kalpošanu. Mūs Dievs katru ir apveltījis ar dāvanām-talantiem, ar ko mēs varam kalpot cits citam.
Bērnu vecāki bija priecīgi un pateicīgi par to, ka bērniem bija šī iespēja piedalīties pasākumā. Arī bērni bija gandarīti, prieka un mīlestības pilni! Slava Dievam par to!
Tikai kaut ko darot kopā mēs varam sasniegt izvirzītos mērķus un lai tos īstenotu ir vajadzīgas mūsu labās sirdis, kas grib palīdzēt!

Agnese Preikša
Bērnu un jauniešu darba vadītāja
Liepājas korpuss