Pestīšanas armijas Zviedrijas un Latvijas teritorija
Biežāk uzdotie jautājumi / Lapas karte / Kontakti /

Ģenerāļa vizīte paaugstina Pestīšanas armijas atpazīstamību Zviedrijā un Latvijā.

Ģenerāļa Andrē Koksa un komisāres Silvijas Koksas (Sieviešu kalpošanas pasaules prezidente) vizītei Zviedrijā un Latvijā bija divi galvenie uzdevumi – iedrošināt un iedvesmot Pestīšanas armijas biedrus un draugus, un, darīt armiju atpazīstamāku, īpaši Latvijas sabiedrībā. Teritorija nodevās 40 dienu lūgšanām pirms gaidāmās vizītes, un tas bija manāms spēcīgajā Svētā Gara darbībā katrā sapulcē. Daudzi atsaucās uz Dieva mudinājumu, liecot ceļus pie lūgšanu sola. Kādi, kas ienākuši no ielas, atdeva savas dzīves Dievam.
Tikšanās ar vēstniekiem, politiķiem, ierēdņiem, konsultatīvās padomes biedriem, draudžu vadītājiem un žurnālistiem radīja iespēju dialogam par svarīgiem un aktuāliem jautājumiem un Pestīšanas armijas darbu, kas paaugstināja Pestīšanas armijas atpazīstamību, radot noderīgus sakarus sadarbībai nākotnē.
Intervijā, kas notika valsts televīzijas kanālā galvaspilsētā Rīgā, Ģenerālis uzsvēra, cik svarīgi ir tas, ka visa sabiedrība – valdība, draudzes, nevalstiskās organizācijas un indivīdi – kopīgi strādā pie tā, lai padarītu sabiedrību labāku.
Dievkalpojums, kas notika vakarā pulcēja cilvēkus no korpusiem un centriem no visas Latvijas, kā arī ielūgtos viesus no Rīgas. Tas bija prieka pilns notikums, kur dzirdējām liecības, kori no Bauskas un enerģijas pilnu priekšnesumu no Latvijas bērniem un jauniešiem, kas piecēla draudzi kājās. Komisāre Koksa dalījās ar vēsti no Psalmiem, un Ģenerālis iedvesmoja cilvēkus augt Kristū – pieņemties briedumā Viņā. Daudzi iznāca priekšā, lai lūgtu un nodotu savas dzīves Kristum.
Ceturtdiena iesākās ar Rīga 2. korpusa (draudzes) apciemojumu, kur Ģenerālis un komisāre Koksa dzirdēja iedvesmojošus stāstus par dzīvēm, ko mainīja evaņģēlijs. Pēc tam, kad Ģenerālis bija sniedzis interviju laikrakstam “Diena”, starptautiskie vadītāji apmeklēja pusdienas kopā ar 6 vēstniekiem (Zviedrijas, Lielbritānijas, Šveices, Igaunijas, Francijas un Somijas) un vairākiem dažādu Tirdzniecības kameru pārstāvjiem. Ģenerālis stāstīja par Pestīšanas armijas starptautisko darbu, un majors Roberts Tuftstroms (reģionālais vadītājs Latvijas reģionā) stāstīja par kustības vietējo kalpošanu. Pēc tam bija jautājumu un atbilžu laiks, kurā cilvēki arī iesaistījās.
Turpinājumā Zviedrijā notika īsa intervija žurnālam “Kara Sauciens”, pēc kā notika preses konference un foto sesija teritorijas štābā, Stokholmā. Starptautiskie vadītāji atbildēja uz žurnālistu jautājumiem, un Ģenerālis īsi pastāstīja par Pestīšanas armijas vēsturi un par starptautisko kustību, kāda tā ir tagad. Komisāre Koksa dalījās par armijas kalpošanu sievietēm un par izaicinājumiem visā pasaulē. Vēlāk ciemiņi piedalījās Zviedrijas kongresa pirmajā sapulcē, kā tēma bija “Dzīve ar Jēzu”.
Sestdienas rīta sapulce ar nosaukumu “Labrīt Jēzu”, kas notika Stokholmas Tempļa korpusā, bija brīvā stila sapulce, kurā Ģenerālis un komisāre Koksa tika intervēti uz skatuves līdzīgi kā televīzijas sarunu šovos. Pēcpusdienā Stokholmā 4 vietās tika noturētas brīvdabas sapulces. Starptautiskie vadītāji devās līdzi Stokholmas Tempļa korpusa biedriem uz Karlaplanu, kur sapulcē muzicēja koris “Södra Vätterbygden” un Stokholmas Tempļa orķestris.
Atlikušajā nedēļas nogalē viesi piedalījās un sludināja piecās sapulcēs – trijās sestdienā un divās svētdienā. Otrdien viņi devās uz Gēteborgu, kur viņi sāka ar preses konferenci ar vietējo mediju pārstāvjiem.
Trešdiena bija īpaši aizņemta. Diena sākās ar ciemošanos “FAM – huset” Fristadā un ārstniecības centrā ģimenēm. Pēc tam brauciens uz tuvējo ciemu Burosā, kur viņi apciemoja korpusu. Ģenerālis un komisāre Koksa atgriezās Gēteborgā uz pusdienām ar Vesterjētlandes (Zviedrijas rietumu reģiona) politiķiem un uz sapulci Hisingenas korpusā.

9. maijs, Starptautiskais štābs, Londona.