Pestīšanas armijas Zviedrijas un Latvijas teritorija
Biežāk uzdotie jautājumi / Lapas karte / Kontakti /

Bertils Rodins paaugstināts Godībā

Berils Rodins, kas saņēmis Dibinātāja orderi (augstāko apbalvojumu Pestīšanas armijā) sniedza lielu ieguldījumu Pestīšanas armijas kalpošanā un savas dzīves laikā atstāja nozīmīgu iespaidu uz daudziem. Pagājušā gada nogalē, 26.decembrī Bertils Rodins tika paaugstināts Godībā 88 gadu vecumā. Viņa sirds dega par sabiedrības atstumtajiem, viņš bija lielisks padomdevējs un gudrs skolotājs, viņš sniedza lielu ieguldījumu kalpošanā Zviedrijā un Latvijā.
Bertils Rodins piedzima 1929.gadā. Daudzus gadus viņš uzņēmās dažādus pienākumus vietējā korpusā, tai skaitā brīvprātīgi kalpoja par korpusa kasieri Vasa korpusā Stokholmā.
Kalpošana bezpajumtniekiem
Tie, kas pazina Bertilu Rodinu vislabāk, raksturo viņu kā cilvēku, kas dedzīgi nododas kalpošanai, it īpaši kalpošanā sabiedrībās izstumtajiem. Viņš bija tas, kas iniciēja Pestīšanas armijas patversmes izveidi Midsommarkransanā Stokholmā 1980.gadu beigās. Pateicoties Bertila Rodina kontaktiem politiskajās aprindās, tika piesaistīti līdzekļi darbam ar bezpajumtniekiem laikā, kad šis darbs Zviedrijas sabiedrībā bija diskutabls. Bertils Rodins pats vairākas naktis pavadīja uz ielas, uzrunājot bezpajumtniekus, lai pastāstītu par iespēju sasildīties un iedzert kafiju.
Izveidoja skolu, ģimenes krīzes centru Latvijā
Latvija ir daļa no Zviedrijas – Latvijas teritorijas Pestīšanas armijas organizācijā. 1990.gados Bertils Rodins aizvietoja vadītājus Latvijā. Nozīmīgs darbs, ko viņš uzsāka, bija kalpošana Skangaļos, kas iepriekš piederēja Palmes ģimenei. Skangaļu muiža Bertila Rodina vadībā tika atjaunota. Šo gadu laikā muižā ir sniegta palīdzība bērniem un jauniešiem no nelabvēlīgām ģimenēm un ar garīgās attīstības traucējumiem, bāreņiem, grūtniecēm un jaunām māmiņām krīzes situācijās.
Saņēma godpilnu apbalvojumu
Pirms pāris gadiem Bertils Rodins izdeva grāmatu par savu dzīvi. 2003.gadā viņš saņēma Pestīšanas armijas apbalvojumu “Dibinātāja orderis” par savu darbu Latvijā, un it īpaši Skangaļos. Šis ir visaugstākais apbalvojums Pestīšanas armijā par izcilu ieguldījumu. 97 gadu laikā “Dibinātāja orderis” ir piešķirts 272 Pestīšanas armijas virsniekiem un kareivjiem.
Ietekmēja izglītības sistēmu
Bertilu Rodinu raksturo arī kā entuziastisku skolotāju Pestīšanas armijas Virsnieku skolā, iesvētības mācībās un citās mācību programmās. Laikā, kas viņš mācīja Dalaro tautas skolā, viņš radīja iespēju cilvēkiem ar multiplām invaliditātēm komunicēt ar datoru palīdzību. Tas palīdzēja izvest šos cilvēkus ārā no izolētības. Pateicoties Bertila Rodina atdevei, vairāk un vairāk cilvēku iesaistījās, kā rezultātā tika izveidota īpaša darbavieta tieši šai mērķa grupai. Bertila Rodina interese par izglītību veicināja to, ka Pestīšanas armija kļuva par nozīmīgu partneri kopējā izglītības sistēmā un citās nevalstiskās organizācijās, kurās iesaistītājās daudz brīvprātīgo.
Patiess ticīgais
Bertils Rodins bija patiess ticīgais, kas ierakstīja visus, ar ko viņš satikās, savā lūgšanu grāmatā. Brīvajā laikā viņš kolekcionēja markas.
Piemiņas dievkalpojums notiks sestdien, 20.janvārī plkst. 13.00 Vasa korpusā Stokholmā.
Autors: Teresia Jansson
2018.01.04
https://www.fralsningsarmen.se/karen-kyrkan/var-tro/Nyheter/engagerad-initiativtagare-befordrad-till-harligheten/