Pestīšanas armijas Zviedrijas un Latvijas teritorija
Biežāk uzdotie jautājumi / Lapas karte / Kontakti /

Katliņš 2015

Akcija – Ziemassvētku katliņš

Palīdzi mums palīdzēt citiem

Ir pienācis Ziemassvētku laiks. Pestīšanas armija atkal rīko akciju – Ziemassvētku katliņš! Kapteiņa Makfīja Ziemassvētku katliņa ideja aizsāka tradīciju, kas ir izplatījusies ne tikai ASV, bet visā pasaulē. Katliņi šobrīd tiek izmantoti pat tik tālās zemēs kā Koreja, Japāna, Čīle, kā arī daudzās Eiropas valstīs. Publiska ziedojumu vākšana ar katliņu palīdzību šajās vietās ļauj Pestīšanas armijai visa gada garumā palīdzēt tiem, kas citādi tiktu atstāti novārtā. Lūk, neliels ieskats Ziemassvētku katliņa vēsturē.

“1891.gadā Pestīšanas armijas kapteini Džozefu Makfīju (Joseph McFee) satrauca, cik daudz cilvēki cieš badu Sanfrancisko ielās. Ziemassvētku laikā viņš apņēmās sagādās svētku maltīti trūkumcietējiem. Lai to izdarītu, bija jāatrisina tikai viena problēma – jāsameklē līdzekļi. Domājot par šo problēmu, viņš atcerējās savus jūrnieka gadus Liverpūlē, Anglijā. Viņš atcerējās, ka kādā ostā bija novietots liels metāla katls, lai jūrnieki no pietauvotajiem kuģiem ejot garām varētu iemest kādu monētu, lai palīdzētu nabagajiem. Šo katlu sauca par Simpsona katlu.

Nākamā dienā kapteinis Makfījs nolika līdzīgu katlu Oaklandas prāmja ostā pie Tirgus ielas. Līdzās katliņam viņš novietoja uzrakstu „Lai katliņš vārās”. Jau drīz bija savākti pietiekami daudz līdzekļi, lai kapteinis Makfijs varētu sagādāt svētku maltīti trūcīgajiem.”

Latvijas iedzīvotāji arī šogad tiek aicināti ziedot, lai palīdzētu saviem līdzcilvēkiem. Ziemassvētku katliņi tiks izvietoti pie veikaliem „Rimi”. Akcija norisināsies vairākās Latvijas pilsētās – Valmierā, Daugavpilī, Liepājā, Bauskā un Rīgā (pie t/c “Spice”, Valdemāra ielā un Pulkveža Brieža ielā) no 21. – 23. decembrim laikā no plkst. 12.00 – 20.00. Saziedotie līdzekļit tiks novirzīti pārtikas paku iegādei Latvijas trūcīgākajiem iedzīvotājiem. Palīdzi mums palīdzēt citiem!

Autors: Ginta Linmeijere
2015.gada 21.decembris