Pestīšanas armijas Zviedrijas un Latvijas teritorija
Biežāk uzdotie jautājumi / Lapas karte / Kontakti /

Klauni stāsta par Dievu

klauni

Kristīne Pastore
„Ar bērniem par Dievu un garīgām vērtībām ir jārunā viņiem saprotamā valodā,” uzskata Pestīšanas armijas Liepājas korpusa kapteine Velta Udarska. Tāpēc, kamēr vēl pieturas silts un saulains laiks, Pestīšanas armijas Liepājas korpusa svētdienas skolas bērniem notika interesants sarīkojums.
Bērnu laukumā līdzās korpusam viesojās Kristīgo klaunu grupa no Talsiem. Rādot dažādus priekšnesumus un trikus, viņi ar sanākušajiem bērniem runāja par Dievu un kristīgām vērtībām, par to, ka jābūt līdzjūtīgiem un jāpalīdz tiem, kam dzīvē klājas grūtāk, ka smagi klājas tiem, kurus atstumj, dara pāri vai pat apsmej, un, cik cēli ir būt dāsnam.
Bērni un arī viņu vecāki ar smaidu un prieku dzīvoja līdzi klaunu priekšnesumiem, reizēm skaļi aplaudējot un iesaistoties sarunās. Kāda mamma, kas bija atnākusi kopā ar saviem diviem bērniem, vēlāk atzina, ka ne visām ģimenēm ir tik daudz naudas, lai aizvestu bērnus uz sarīkojumiem, kas ir par maksu, tāpēc ļoti labi, ja tādi notiek par velti. Turklāt vēl jo vērtīgāk, ja tajos bērni iegūst arī kādu atziņu ko vēlāk īstenot dzīvē un saskarsmē ar citiem bērniem. „Redzot prieku bērnu acīs, arī mums bija prieks, ka varējām saviem svētdienas skolas bērniem sagādāt jautru un vērtīgu pēcpusdienu,” sarunā ar „Kurzemes Vārdu” atzina V.Udarska.